18. 3. 2023,
15.50

1 leto, 1 mesec

Thermometer Blue 0,02

Miha Šimenc Anja Mandeljc Vili Črv Kristine Stavas Skistad Johannes Hoesflot Klaebo smučarski tek

Sobota, 18. 3. 2023, 15.50

Falun, smučarki tek, sprint v prosti tehniki (M in Ž)

Norvežana najboljša sprinterja v Falunu, Slovenci zaostali

Johannes Hoesflot Klaebo | Johannes Hoesfolt Klaebo je prišel do 65. posamične zmage v svetovnem pokalu. | Foto Guliverimage

Johannes Hoesfolt Klaebo je prišel do 65. posamične zmage v svetovnem pokalu.

Norvežana Johannes Hoesfolt Klaebo in Kristine Stavas Skistad sta zmagala v sprintu v prosti tehniki na tekmi za svetovni pokal v švedskem Falunu. Trije slovenski predstavniki so precej zaostali za izločilnimi boji.

Slovenski smučarski tekači so bili na repu v kvalifikacijah. Vili Črv je bil 51., 11,99 sekunde za Edvinom Angerjem iz Švedske, ki je bil prvi v cilju prvega dela tekme. Miha Šimenc, drugi slovenski predstavnik, je bil 52. (+12,19) med 68 tekači v cilju.

Eva Urevc zaradi bolezni ni nastopila. Anja Mandeljc je bila 51., predzadnja, za Švedinjo Jonno Sundling, ki je bila najhitrejša, je edina Slovenka na startni listi zaostala 29,48 sekunde.

Šestindvajsetletni Johannes Hoesfolt Klaebo, ki je razen kvalifikacij, kjer je bil drugi, dobil vse naslednje teke, je prišel do 65. posamične zmage v pokalu. Po letih 2018, 2019 in 2022 je praktično že četrtič osvojil veliki kristalni globus. V finalu je bil drugi njegov rojak Erik Valnes (+0,73), tretji je bil Italijan Federico Pellegrino (+1,18).

Kristine Stavas Skistad, dve leti mlajša od Klaeba, je osvojila četrto posamično zmago v pokalu, na velikih članskih tekmah pa še ni osvojila medalje. V ciljnem sprintu je za dobre tri desetinke ugnala domačinko Jonno Sundling, tretja je bila še druga izvrstna švedska sprinterka Maja Dahlqvist s skoraj petimi sekundami zaostanka.

V nedeljo bodo v Falunu še mešane štafete na 4 x 5 km, svetovni pokal pa se bo nadaljeval v torek v Tallinnu s sprintom v prosti tehniki. Sezona se bo končala konec prihodnjega tedna, ko bo v soboto v Lahtiju najprej sprint v klasični tehniki, v nedeljo pa še nastop na 20 km.