Šport > Košarka
358 ogledov

Dragićevi krvniki porazili prvake, eksplozija Moranta

Boston Milwaukee Profimedia
Boston Celtics so v drugi tekmi premagali branilce naslova Milwaukee Bucks (1:1). Memhpis Grizzlies so na krilih razpoloženega Jaja Moranta prav tako izenačili serijo z Golden State Warriors (1:1).

Košarkarji Boston Celtics so v polfinalu vzhodne konference severnoameriške lige NBA na drugi tekmi v domači dvorani s 109:86 premagali branilce naslova Milwaukee Bucks in v boju na štiri zmage razmerje izenačili na 1:1. Na zahodu so bili uspešni Memphis Grizzlies, ki so Golden State Warriors premagali s 106:101 in prav tako izenačili na 1:1.

Kelti so na vzhodu dva dni po razočaranju (89:101) v dvorani TD Garden prikazali boljšo igro in nadigrali prvake lige. Za razliko od prve tekme polfinalnega dvoboja so domači navijači videli zelo prepričljivo predstavo. Gostitelji niso nikoli zaostajali in so do nekaj minut pred koncem igrali le s sedmimi košarkarji.

Prvi strelec Bostona je bil Jaylen Brown s 30 točkami; zgolj v uvodni četrtini jih je dosegel 17. Temu je dodal še pet skokov in šest podaj. Jayson Tatum je k zmagi dodal 29 točk, Grant Williams pa 21.

"Ne more te poraziti ena slabša predstava. Vse leto smo bili zelo odporni. Vprašanje je samo, kako se odzovete na poraz. Na prvi tekmi smo dobili močan udarec, tokrat pa smo bili mi tisti, ki smo udarili prvi in obrestovalo se nam je," je dejal Brown za ameriško televizijo.

Pri prvakih je bil najboljši grški zvezdnik Giannis Antetokounmpo z 28 točkami, vendar je iz igre zadel le 11 od 27 metov. Dodal je še devet skokov in sedem podaj. Jrue Holiday je prispeval 19 točk.

Zdaj imata ekipi tri polne dneve časa za pripravo pred sobotno tretjo tekmo konferenčnega polfinala, ki bo v Milwaukeeju. Za napredovanje v finale konference ekipa potrebuje štiri zmage.

Ja Morant | Avtor: Profimedia Profimedia
Tudi na zahodu je dvoboj med Memphisom in Golden Statom izenačen, saj so grizliji pred naslednjima dvema obračunoma v San Franciscu na drugi tekmi v domači dvorani zmagali s 106:101.

Memphis je imel popoln nadzor nad tekmo uvodne tri četrtine, preden so bojevniki Stepha Curryja prvič v zadnji četrtini prevzeli vodstvo, nato sta se ekipi izmenjavali v prednosti. Tehtnico na stran domačih je prevesil odlični Ja Morant, ki je z nekaj odločilnimi koši v zaključku poskrbel, da je zmaga ostala doma.

Na koncu je Morant dosegel kar 47 točk. "Izkoristil sem, kar mi je ponudila slabša obramba tekmeca. Zelo sem zadovoljen s svojimi meti," je povedal Morant. Prvi strelec bojevnikov Curry je tokrat dosegel 27 točk.