Po novi epizodi derbija končno nekaj zadovoljstva v Mariboru

Nogomet 22. Okt 202218:21 0 komentarjev

Teden dni potem, ko sta se v okviru Prve lige Telemach na derbiju v Stožicah pomerila Olimpija in Maribor - zmagali so Ljubljančani z 1:0 -, sta se mladi ekipi večnih rivalov danes udarili še v kadetski in mladinski ligi. V prvi so tri točke ostale doma, v drugi pa so bili uspešnejši Štajerci.

V obeh primerih je šlo za tekmi 12. kroga, obakrat pa je dvoboj mladih upov večnih rivalov gostil Športni park Jama v Bežigradu.

Prvi so na igrišče stopili kadeti, za veselje 150 navijačev pa so domači nogometaši poskrbeli že zelo zgodaj, ko je v polno meril Žiga Pečjak. Olimpija je svojo prednost podvojila v 25. minuti, ko se je med strelce vpisal še Lev Bohinc in postavil izid prvega polčasa. V drugem so se Mariborčani po zaslugi Nala Lana Korena približali (1:2 v 69. minuti), a za potrditev treh točk izbrancev Jasmina Jeriča je v 84. minuti še z enim golom poskrbel Pečjak. Olimpija je v 1. SKL začasno prevzela vodstvo na tabeli, kjer ima ob odigrani tekmi več dve točki več kot Bravo. Maribor, ki ga v kategoriji U17 vodi Milan Žurman, je trenutno četrti z 19 točkami.

Drugače pa se je razpletel derbi v konkurenci mladincev (1. SML). Maribor je v tekmo vstopil s točko zaostanka za zmaji, a so vijoličasti tekmece z zmago za Bežigradom premagali. V 15. minuti je za prednost gostov zadel Gal Mikluš Senekovič. 180 gledalcev je na naslednji zadetek čakalo do 71. minute, ko so se znova veselili Štajerci, natančen je bil Luka Poredoš. Olimpija je do častnega zadetka prišla v izdihljajih obračuna, ko je končni izid postavil Gal Pečjak. Maribor ima zdaj 19 točk in je tretji, Olimpija ostaja pri 17 točkah in je peta. Na vrhu vztraja Ilirija (22 točk).