Shiffrin je po prihodu v cilj padla na tla, dobro ve – rekord 86 zmag je zelo blizu. Foto: AP

Shiffrin je že po prvi vožnji vodila več kot pol sekunde pred Saro Hector. Na drugi progi ni taktizirala, ampak je vozila na vso moč in imela na koncu kar 82 stotink naskoka pred Ragnhild Mowinckel. Švicarka Lara Gut-Behrami je sicer imela najboljši čas finala, kar pa ni bilo dovolj za skok na stopničke. Po prvi vožnji je bila 13., tekmo pa je končala na petem mestu. Mowinckel, četrta po prvi vožnji, je za Shiffrin zaostala 82 stotink sekunde. Švedinja Hector je osvojila tretje mesto z zaostankom 1,19 sekunde za rekorderko.

"Danes sem bila precej utrujena in nisem ravno v najboljšem trenutku v svojem mesečnem ciklusu, zato sem čustvena in utrujena ter želim samo spati. Ampak navsezadnje sta samo dve vožnji, dolgi eno minuto. Vedno imaš energijo za to. Všeč mi je občutek, ki ga imam trenutno na veleslalomskih smučeh," je dejala 27-letna Shiffrin po novi zmagi.

Drugi veleslalom Mikaele Shiffrin

Uspeh kariere Neje Dvornik
Slovenska junakinja dneva je bila Neja Dvornik, ki je tekmo končala na 12. mestu, kar je njen uspeh kariere. Na uvodu v to zimo je slalom v Leviju končala na 15. mestu. Prvi veleslalom je končala na 27. mestu, nato pa v finalu smučala izjemno, saj je dosegla drugi čas (hitrejša je bila le Lara Gut Behrami), kar jo je na končni lestvici dvignilo precej višje. To je bil drugi finale letos po 17. mestu na slalomu v Zagrebu za najmlajšo članico slovenske ženske ekipe za svetovni pokal. Smučarka z najvišjo startno številko v finalu na Kronplatzu (50) je v cilju za 53 stotink sekunde prehitela takrat vodilno predstavnico Albanije Laro Colturi. Vožnja Dvornik je bila najhitrejša do nastopa Gut-Behrami, ki je bila edina hitrejša v finalu od Slovenke.

Neja Dvornik navdušila z 12. mestom na Kronplatzu

Tina Robnik je bila 34., Ana Bucik pa ni dokončala prvega nastopa. To je bil zadnji veleslalom pred svetovnim prvenstvom.

"Sem nekako v drugi vožnji sestavila celotno progo tako, kot je to treba, in tudi dodala tisto svojo agresivnost, da je pač to potem na koncu prineslo 12. mesto," je uspeh kariere ocenila Dvornik, ki se je že odpravila na naslednje prizorišče svetovnega pokala na Češkem.

"Po torkovi 'brci v rit' sem se borila, da sem se sploh uvrstila v drugo vožnjo. Če bi bila le deset stotink počasnejša, ne bi bila med 30. V drugo vožnjo sem šla s prazno glavo in sem napadla," je dejala danes najboljša Slovenka.