pogacar Ekipa24.si

Kocine pokonci... Poglejte, komu je Pogačar ...

11 23.04.2022 21:03:05

ČISTA DESETKA! Bayernu uspelo to, kar v top evropskih ligah NI ŠE NIKOMUR!

Nogometaši Bayerna iz Münchna po današnji zmagi na derbiju proti Borussi Dortmund s 3:1 tri kroge pred koncem že slavijo naslov državnih prvakov. Na vrhu prvenstvene lestvice imajo neulovljivih 12 točk naskoka.

Bayern je prišel do 32. prvenstvene zvezdice in desete zaporedne, potem ko je najdaljšo serijo v petih najmočnejših ligah začel v sezoni 2012/13. Že pred obračunom je bilo jasno, da bi se Bavarci z ugodnim izidom že lahko veselili tradicionalnega polivanja s pivom, v tem slogu pa so odločno začeli tudi obračun na največjem nemškem derbiju.

V 15. minuti je zadel Serge Gnabry, ki je nato četrt ure kasneje zadel še drugič, a kot se je izkazalo iz prepovedanega položaja v začetku akcije. Je pa štiri minute kasneje 33. zadetek v sezoni dosegel Robert Lewandowski.

Upanje je gostom v 52. minuti vlil Emre Can, ki je uspešno izvedel enajstmetrovko, tudi v nadaljevanju pa so imeli črno-rumeni številne lepe priložnosti, da bi izenačili, a ne Erling Haaland ne Marco Reus nista bila dovolj natančna v zaključkih. To je kaznoval rezervist Jamal Musiala v 83. minuti, ki je za piko na i zadel za končnih 3:1.

"Res smo veseli. Seveda bi bilo lepše, če bi se lahko veselili s pravo lovoriko in ne repliko, še posebej po tako lepem večeru in ob zmagi proti tako dobri ekipi, kot je Borussia. Za nas je bilo pomembno, da po četrtfinalnem porazu v ligi prvakov proti Villarrealu v domačem prvenstvu v velikem slogu osvojimo naslov. Tega slavja pred 75.000 gledalci enostavno nismo smeli zamuditi," je po tekmi dejal Manuel Neuer, ki je bil del ekipe ob vseh desetih zaporednih naslovih.

"Dobro smo odigrali in zasluženo postali prvaki. Če danes ne bi zmagali, bi bil to zagotovo velik udarec, nepotreben udarec. Dejal sem že, da je bilo danes v igri precej in hvala bogu nam je uspelo," je dodal glavni trener Julian Nagelsmann, ki se je po porazu v ligi prvakov znašel pod velikim pritiskom. Štiriintridesetletnik je na bavarsko klop sedel pred začetkom te sezone, pred tem je vodil moštvo Leipziga.

Prav Leipzig pa je v popoldanskem sporedu doživel velik udarec v boju za četrto mesto. Klub nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla je namreč domači zelenici izgubil proti Unionu iz Berlina z 1:2. Na lestvici je tako Leipzig padel na četrto mesto, prehitel ga je Bayer iz Leverkusna. Farmacevti so slavili s 4:1 pri Greuther Fürthu in slednjega dokončno poslali v drugo ligo.

Na vrhu razpredelnice ima Bayern 75 točk, sledi Borussia Dortmund s 63. Za potrditev drugega mesta slednja tako potrebuje le še dve točki v zadnjih treh krogih. Obeta pa se ogorčen boj za preostali dve mesti v ligi prvakov za naslednjo sezono. Bayer Leverkusen je tretji (55 točk), četrti je Leipzig (54), peti pa Freiburg (52), ki je v izdihljajih srečanja ostal brez zmage proti Borussii Mönchengladbach (3:3). Union Berlin sledi na šestem mestu s 50 točkami.

Značke: nogomet, nemčija