Atletico novo sezono otvoril z zmago, Oblak mrežo ohranil nedotaknjeno

Getafe, 15. 08. 2022 21.20 |

Ž.K., STA
5

Atletico Madrid, lani tretji v španski La Ligi, je novo sezono domačega prvenstva začel s prepričljivo zmago proti Getafeju (3:0). V predmestju španske prestolnice je dva zadetka za rdeče-bele dosegel Alvaro Morata (v 15. in 59. minuti), končni izid pa je v 75. minuti postavil Antoine Griezmann. Za vse tri zadetke je podajo prispeval Joao Felix, slovenski vratar Jan Oblak pa je bil na tekmi povsem brez dela, saj Getafe ni niti enkrat sprožil v okvir njegovega gola.

Varovanci Diega Simeoneja so tekmo pred koncem prvega kroga ena od šestih ekip, ki je zabeležila zmago v prvem krogu. Izmed favoritov za naslov prvaka je to uspelo tudi madridskemu Realu, ki je v nedeljo z 2:1 ugnal Almerio, ni pa v prvem krogu uspelo zmagati Barceloni, ki je sezono začela z remijem brez zadetkov proti Rayu Vallecanu. Novo sezono La Lige je sicer v petek otvorila Sevilla, ki je 1:2 izgubila proti Osasuni, prvi krog pa bosta zaključila Real Betis in Elche.

Goste je po četrt ure igre v vodstvo popeljal povratnik v ekipo Alvaro Morata, ki je z roba Getafejevega kazenskega prostora po kratki podaji Joaa Felixa natančno meril z levico. Po skoraj uri igre 29-letni Španec zadel še enkrat. Znova je Morata zadel po podaji Felixa in znova z levico, je pa bil tokrat v precej težjem položaju, a je kljub težkemu kotu žogo mojstrsko zabil pod prečko Davida Sorie, ki bi lahko bolje posredoval.

V 75. minuti pa je piko na i Atleticovi prvi zmagi v novi sezoni postavil Antoine Griezmann. Še tretjič na tekmi se je z asistenco izkazal Felix, ki je tokrat francoskega reprezentanta našel z lepo dolgo podajo, ta pa je s kakšnim 20 metrov z levico natančno meril v desni spodnji kot.

Devetindvajsetletni Jan Oblak je branil vso tekmo in v španskem prvenstvu na 268. tekmi še 136. ohranil mrežo nedotaknjeno.