Franciji zmaga v ligi narodov

Milano, 10. oktobra - Francoska nogometna reprezentanca je zmagovalka druge izdaje evropske lige narodov. V finalu so v italijanskem Milanu premagali Španijo z 2:1. Odločilni zadetek je dosegel Kylian Mbappe v 80. minuti. Pred tem je Špance v vodstvo popeljal Mikel Oyarzabal v 64. minuti, v 66. pa je izenačil Karim Benzema.

Hrvaška, Zagreb.
Nogomet, nogometno igrišče, žoge.
Arhiv Hina/STA

Tretje mesto je v ligi narodov pripadlo Italijanom, ki so v popoldanskem obračunu ugnali Belgijo z 2:1. Za domačine sta bila uspešna Nicolo Barella in Domenico Berrardi, za Belgijce pa je bil uspešen Charles De Ketelaere.

Prva izdaja tega tekmovanja je pred dvema letoma na Portugalskem pripadla domači reprezentanci, ki je v finalu ugnala Nizozemsko z 1:0.

Naslednja liga narodov se bo z ligaškim delom začela 2. junija 2022. Slovenija bo igrala v ligi B. Zaključni del bo na sporedu med 14. in 18. junijem 2023.