Mojstrovina Casemira je odločila dvoboj v skupini G med Brazilijo in Švico.
Mojstrovina Casemira je odločila dvoboj v skupini G med Brazilijo in Švico. "Tekma je bila neugodna, a bili smo potrpežljivi in k sreči zadeli," je povedal 30-letni vezist. Foto: Reuters

Dolgo je zdržala švicarska obramba, nato pa je razpoloženi Vinicius Junior prodrl po levi strani, podal do Rodryga, ki je žogo podaljšal do Casemira. Vezist Manchester Uniteda je v kazenskem prostoru z natančnim diagonalnim strelom zadel malo mrežico, vratar Yann Sommer je bil nemočen. Švicarska mreža se je stresla tudi v 64. minuti, vendar je videosodnik zaradi prepovedanega položaja razveljavil gol Viniciusa Juniorja. Neymar zaradi poškodbe gležnja ni igral, brazilska igra pa ni bila tako živahna in domiselna kot v 1. krogu ob zmagi nad Srbijo z 2:0. Poskus s Paqueteo v vlogi organizatorja igre se ni obnesel, šele prihod Rodryga po odmoru je prinesel napadalnejšo igro.

Grafiko zagotavlja sofascore.com
Casemiro z izjemnim diagonalnim strelom poskrbel za vodstvo Brazilcev

Precej dolgočasen prvi polčas
V prvem polčasu ni bilo večjih priložnosti, so bili pa podjetnejši petkratni svetovni prvaki. V 12. minuti je veliko obetala akcija po desni strani, vendar Richarlisonova podaja po pravočasnem posredovanju Silvana Widmerja ni prišla do Viniciusa Juniorja, ki je pritekel v kazenski prostor. V 27. minuti je sledila velika priložnost, Raphinha je poslal zelo uporabno žogo Viniciusu Juniorju, ki pa ni najbolje streljal, Sommer je strel brez težav ubranil. Pred polčasom so imeli na stadionu 974 za sekundo ali dve nekaj težav z električno energijo.

Švica v napadu brezzoba
Švica si je prvo priložnost priigrala šele v 53. minuti po dolgi podaji kapetana Granita Xhaka, vendar se Widmer ni najbolje znašel. Igra se je za nekaj trenutkov razživela, v 56. minuti so protinapad izvedli Brazilci, Vinicius Junior je želel zaposliti strelca dveh golov proti Srbiji Richarlisona, ki je bil le za nekaj centimetrov prekratek, sicer bi zelo verjetno dosegel že osmi zadetek na zadnjih osmih reprezentančnih tekmah. Na koncu je bila brazilska premoč očitna, v strelih v okvir vrat je bilo 5:0.

Vinicius Junior je v 64. minuti premagal vratarja Yanna Sommerja, vendar je VAR povedal, da je šlo pred tem za prepovedan položaj. Foto: Reuters

Brazilija na SP-jih prvič premagala Švico
To je bil tretji dvoboj Brazilije in Švice na svetovnih prvenstvih, obe prejšnji tekmi (1950, 2018) sta se končali z remijem. Švica si bo pot v osmino finala poskušala zagotoviti v petek na dvoboju s Srbijo (že remi utegne biti dovolj), Brazilija, ki je že uvrščena v osmino finala, pa bo zadnjo tekmo predtekmovanja igrala proti Kamerunu. Verjetno takrat tudi iz previdnosti ne bo zaigral Neymar, ki ga bo selektor Tite potreboval v izločilnih bojih. V prvi postavi je zvezdnika PSG-ja danes zamenjal Fred, a je bil najslabše ocenjen. Manjkal je tudi Danilo.

Yakin kar zadovoljen s predstavo
Švicarski selektor Murat Yakin je poudaril, da je njegova ekipa pustila dober vtis: "V številnih pogledih je bila to dobra predstava in tako moramo igrati tudi proti Srbiji, čeprav je res, da nam je v napadu manjkalo malo poguma. Vseeno smo dokazali, da znamo biti konkurenčni proti najmočnejšim reprezentancam. Škoda za gol, dolgo smo nadzirali tekmo, na koncu pa spustili priložnost za remi. Z malo več sreče bi se lahko bolje izteklo." Xherdan Shaqiri zaradi lažje poškodbe ni igral, vrnil naj bi se na tekmi s Srbijo.

11-28 (G) Brazil-Switzerland( id: 3854599), Tekma v živo, Vse (goli, menjave, kartoni)
3 0 1 2 5:8 1

Riddle: Opinion Poll - Katero tekmo bi si raje ogledali v zadnjem krogu v skupini G?