Slovenski Watergate: tožilstvo zahteva preiskavo ...

Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

ku
ku
0 06.05.2022 20:52:41

S pravo OLIMPIJO se ne moreš 'IGRATI'! Ko so na parketu 'ta veliki', tekmeci nimajo veliko možnosti...

alesfevzer.com
Košarkarji Cedevite Olimpije so na prvi četrtfinalni tekmi končnice lige Nova KBM v gosteh premagali novomeško Krko.

Krka - Cedevita Olimpija 63:82 (19:25, 35:45, 50:62)
Novo mesto - Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 750, sodniki: Majkič (Hrastnik), Pipan (Ljubljana), Rener (Koper).
Krka: Stergar 14, Stipčević 14 (5:5), Špan 1 (1:2), Stavrov 2, Škedelj 6, M. Lapornik 13 (4:4), Thomas 10, Macura 3 (1:3).
Cedevita Olimpija: Pullen 7 (2:2), Ferrell 16 (2:2), Ejim 7, Murić 6 (2:3), Auguste 7 (1:4), Blažič 8 (6:7), Dragić 21 (5:5), Omić 10.
Prosti meti: Krka 11:14, Cedevita Olimpija 18:23.
Met za tri točke: Krka 4:30 (Stergar 2, Stipčević, Lapornik), Cedevita Olimpija 10:32 (Ferrell 4, Dragić 4, Pullen, Ejim).
Osebne napake: Krka 23, Cedevita Olimpija 19.
Pet osebnih napak: Thomas (37.), Stipaničev (39.).

Ljubljanska ekipa je v dolenjski prestolnici ukanila Krko in naredila odločen korak proti polfinalni seriji. Druga četrtfinalna tekma bo na sporedu 9. maja v Ljubljani, morebitna tretja pa 14. maja v Novem mestu.

Izbranci gostujočega trenerja Jurice Golemca so postopoma lomili odpor domačih košarkarjev. Prva četrtina je bila bolj ali manj izenačena, v končnici pa so Ljubljančani povedli s 25:18.

V 13. minuti so povišali na 34:21, v nadaljevanju pa po zaslugi razpoloženega Zorana Dragića, ki je v prvem polčasu dosegel 16 točk, imeli pod nadzorom Novomeščane, tako da so se na veliki odmor podali s prednostjo desetih točk (45:35).

Ljubljanski prvokategorniki v drugi polovici niso blesteli, a so bili v prelomnih trenutkih dvoboja vselej korak pred gostitelji, na koncu so tudi rutinirano opravili svojo nalogo v Novem mestu.

V ljubljanski ekipi sta bila najbolj učinkovita Dragić z 21 točkami in osmimi skoki ter Kevin Ferrell s 16 točkami in sedmimi podajami, v novomeški pa sta Leon Stergar in Rok Stipčević dosegla po 14 točk.