Košarkarji Cedevite Olimpije še šestič poraženi

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 6. krogu evropskega pokala (skupina A) izgubili z Lietkabelis Panevežys z 98:104 (27:34, 44:60, 69:82).
Fotografija: Josh Adams je dosegel osem točk. FOTO: Cedevita Olimpija
Josh Adams je dosegel osem točk. FOTO: Cedevita Olimpija

Košarkarji Cedevite Olimpije tudi po šestem nastopu v evropskem pokalu ostajajo brez zmage. Na gostovanju v Litvi so morali priznati premoč ekipi Lietkabelis iz Panevežysa, ki je bila boljša s 104:98.

Ljubljančane do konca rednega dela čaka še dvanajst tekem, za osmim mestom v desetčlanski skupini, ki vodi v izločilne boje, pa zaostajajo dve zmagi.

Cedevita Olimpija bo naslednji dve tekmi igrala v Stožicah; 6. decembra z nemškim Ulmom, ki je pri izkupičku 3-3, teden kasneje pa z Brescio iz Italije, ki je deveta v skupini A z 2-4.

Varovanci trenerja Jurice Golemca so bili znova nemočni in so zasluženo izgubili, saj so bili večino tekme v zaostanku. V prvem polčasu so prejeli kar 60 točk, kljub nekoliko trši obrambi v nadaljevanju pa zmage gostiteljev niso uspeli ogroziti.

V zadnji četrtini so se približali na 82:72, v zadnji minuti na 100:97, za kaj več pa jim je zmanjkalo natančnosti, zbranosti in pripadnosti kolektivu.

Prvič v sezoni je na parket po poškodbi na evropskem prvenstvu v Nemčiji stopil Zoran Dragić, ki je v 24 minutah dosegel 11 točk (trojke 2:5, 4 podaje). Toliko jih je v prvem polčasu zbral tudi Alen Omić (met 5:7, 5 skokov), po 17 sta jih prispevala Karlo Matković (met 8:11, 7 skokov) in Yogi Ferrell (trojke 3:5, 5 podaj), prvi strelec Cedevite Olimpije pa je bil Amar Alibegović (19 točk, za dve točki 8:8, trojke 1:4).

Kapetan Edo Murić je drugi polčas spremljal s klopi zaradi udarca v koleno.