Dončićev juriš ob koncu ni bil dovolj za drugo zmago proti Clippersom

Dallas, 13. 02. 2022 05.41 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
Sebastijan Kopušar
0

Luka Dončić je na tekmi košarkarske lige NBA proti Los Angeles Clippersom dosegel 45 točk, 15 skokov in osem podaj, njegova ekipa pa je v domačem American Airlines Center klonila s 97:99. Teksaška ekipa je na petem mestu v zahodni konferenci severnoameriške lige NBA, njeno razmerje v zmagah in porazih pa znaša 33-24.

Luka Dončić
Luka Dončić FOTO: AP

Pred srečanjem je postalo jasno, da so gostje iz Los Angelesa, ki nimajo ne Kawhija Leonarda ne Paula Georga, ostali tudi brez Normana Powella, na četrtkovem srečanju z 19 točkami njihovega drugega najboljšega strelca in prvega skakalca. Toda Mavericksi niso sprejeli ponujenega darila,
Clippersom so pustili, da so se se razigrali in jim v zadnji četrtini pobegnili že za deset točk. Dončić (45 točk, 8 podaj, 15 skokov) je po ne ravno bleščeči igri v prvih treh četrtinah v zadnji vzel žogo v svoje roke in dosegel vseh zadnjih 19 točk za domače moštvo. Toda zgrešil je ključni met, ko je Dallas zaostajal za dve točki in imel na voljo 3,4 sekunde za zadnji napad. Žoga je s strani prišla v njegove roke, a sta pred njim v zrak skočila dva obrambna igralca v belem in dolgi met za tri točke je bil prekratek. "Ni bilo lahko, imeli smo samo še tri sekunde, lahko bi bil boljši met, ampak ...
Takoj sem vedel, da gre mimo." Slovenec je samokritično priznal "moje prve tri četrtine so bile obupne, igral sem brez prave energije, moral bi biti veliko bolj odločen." Še posebej, ker so pred njega v obrambo postavili center Ivico Zubca (11 točk, 6 podaj, 10 skokov, 2 ukradeni žogi,
blokada). "Mislil sem, oh, to bo fino, v četrtek sem v prvi četrtini mimo njega dosegel 28 točk. Ampak to se ni zgodilo, to se zgodi, če nisi dovolj odločen."

Luka Dončić vs LA Clippers
Luka Dončić vs LA Clippers FOTO: Sofascore.com

Slovencu sta ob strani stala le še Jalen Brunson (22 točk, 3 podaje, 4 skoki) in Reggie Bullock (17 točk, podaja, 2 skoka). Domači igralci so se veliko pritoževali, Dončić je dobil že svojo dvanajsto tehnično napako, tokrat ne zaradi jezikanja sodniku, pač pa zaradi ravsanja s Terancem Mannom (21 točk, 2 podaji, 9 skokov, ukradena žoga), s katerim sta se prerekala že v četrtek. "Najlažje za sodnike je, da da obema tehnično napako. A se s tem ne strinjam. Celotno igro je ves čas čivkal, prvič, ko sem nekaj rekel nazaj, je prišla dvojna tehnična napaka. To ni prav, vsi smo ljudje, vsi bi ravnali enako, če bi bili na mojem mestu," je po srečanju upravičilo nekaj vzkipljivosti. Trener Jason Kidd kljub vsemu ni bil pretirano slabe volje, "ker nismo dobro igrali, smo bili na koncu v položaju, da izenačimo ali zmagamo, kar je dobro. Luka je bil izvrsten." Priložnost za boljšo igro bodo imeli v torek, ko gostujejo pri vročem Miamiju, vodilnem moštvu vzhodne konference. Potem bo klop že okrepljena z Davisom Bertansom in Spencerjem Dinwiddiejem, ki sta tokrat imela vlogo novih soigralcev. Latvijec sej je v četrtek predramil iz popoldanskega dremeža, ko ga je poklical trener in mu povedal, da ga je klub poslal drugam. "Vprašal sem da kam, dejal je Dallas, odvrnil sem 'ok, dobro'." Po njegovih besedah bo igral za klub, ki je med petimi najboljšimi v zahodni konferenci in se bori za dober položaj v končnici. "Lahko bi bilo veliko neustrašno, vam povem, zato sem vesel, da sem tukaj," je dejal. Še posebej, ker bo lahko računal na podaje Dončića in morda znižal tudi slab met za tri točke. "Če mi soigralci ne pripravijo priložnosti, težko pridem v ritem. Ko mečeš vsakih 10, 15 minut, je težko vzdrževati visok odstotek (zadetih metov)." Tudi Dinwiddie, ki je pred dvema sezonama dajal dobrih 20 točk na tekmo, po operaciji križne vezi v levem kolenu pa se le počasi vrača v formo, računa, da bo z Dallasom dobil več priložnosti.