Slovenski Watergate: tožilstvo zahteva preiskavo ...

Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

Luka Dončić Ekipa24.si

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

0 23.10.2022 20:22:44

Odlična novica! Jan Oblak spet med vratnicama, na prvi tekmi po vrnitvi pa je ...

Nogometaši Atletica so na tekmi 11. kroga španske lige v gosteh premagali Betis z 2:1 in se povzpeli na tretje mesto lestvice.

Oblak se je po krajši odsotnosti zaradi manjše poškodbe spet vrnil med vratnici in pomagal Madridčanom do pomembnih treh točk. V enem ključnih dvobojev tega kroga sta se pomerili ekipi, ki sta imeli pred začetkom po 20 točk, zmagovalec pa bi se povzpel tik pod vrh. To je na koncu uspelo Atleticu, ki je prišel do dveh točk zaostanka za Barco, ki pa jo tekma tega kroga še čaka.

Strelski junak Atletica je bil Antoine Griezmann, ki je v drugem polčasu zadel dvakrat. Najprej po kotu v 54. minuti, potem še po podaji Matheusa Cunhe v 71. Oblak se je prvič izkazal že v končnici prvega dela, ko je ubranil nevaren poskus Andresa Guardada. Na začetku drugega dela ga je sicer premagal Borja Iglesias, a so sodniki po posredovanju Vara gol zaradi prepovedanega položaja razveljavili. Klonil je le po prostem strelu Nabila Fekirja v 84., a je nato gostiteljem zmanjkalo časa za morebitno izenačenje, kar je pomenilo tudi prvi poraz na domačem stadionu v tej sezoni.