Znani so vsi četrtfinalisti afriškega pokala narodov

Abidjan, 30. 01. 2024 23.11 |

Na afriškem nogometnem prvenstvu v Slonokoščeni obali so znani vsi četrtfinalisti. Zadnji vozovnici sta si zagotovila Mali po zmagi nad Burkino Faso z 2:1 ter Južna Afrika, ki je bila boljša od Maroka z 2:0.

Južna Afrika je na zadnji tekmi osmine finala v San-Pedru presenetila Maroko, četrtouvrščeno reprezentanco s svetovnega prvenstva pred dobrim letom v Katarju.

Bafana Bafana je povedla v 57. minuti, ko je zadel Evidence Makgopa. Maročani so v 84. minuti zastreljali 11-metrovko, osmoljenec je bil zvezdnik PSG Achraf Hakimi, ki je zadel okvir vrat. Piko na i je v peti minuti sodnikovega podaljška postavil Teboho Mokoena za končnih 2:0.

Nogometaši iz Malija so si na današnji prvi tekmi v objem skočili že v tretji minuti po avtogolu Edmonda Tapsobaja. Lassine Sinayoko je v drugi minuti drugega polčasa podvojil prednost, edini gol za osmoljence današnje tekme pa je dosegel Bertrand Traore v 57. minuti.

Po današnjih tekmah so znani vsi četrtfinalni pari celinskega tekmovanja. Nigerija se bo pomerila z Angolo, Slonokoščena obala z Malijem, DR Kongo z Gvinejo, Zeleneortski otoki pa z Južno Afriko.

Dve tekmi osmine finala sta dobili epilog po izvajanju enajstmetrovk. Gostitelji iz Slonokoščene obale so po "loteriji" premagali Senegal s 6:5, DR Kongo pa Egipt z 8:7.

Angola je zanesljivo ugnala Namibijo s 3:0, Nigerija pa je bila boljša od Kameruna z 2:0. Gvineja je izločila Ekvatorialno Gvinejo, Zelenortski otoki pa Mavretanijo, obe tekmi sta se končali z 1:0.

Četrtfinalne tekme bodo 2. in 3. februarja, obe polfinalni pa 7. februarja. Poraženca polfinalnih tekem 10. februarja čaka tekma za tretje mesto, zmagovalca pa dan kasneje veliki finale v Abidžanu.