Vataru Endo je v sodnikovem dodatku poskrbel za veliko evforijo v Stuttgartu, ki se je izognil neugodnim dodatnim kvalifikacijam naslednji teden. Foto: Reuters

Stuttgart si je zagotovil 15. mesto, potem ko je bil še prejšnji teden v izgubljenem položaju. Hertha je imela štiri točke naskoka dva kroga pred koncem, a je izgubila proti Mainzu doma z 1:2, Stuttgart pa je presenetljivo osvojil točko na Allianz Areni proti prvaku Bayernu (2:2). Razlika pred zadnjim krogom je bila torej tri točke, Stuttgart pa je imel boljšo razliko v zadetkih.

Erling Haaland je odigral zadnjo tekmo v dresu dortmundske Borussie. Foto: EPA

Najstnik Moukoko takoj po vstopu šokiral Hertho
Hertha je na stadionu Westfalen povedla v 18. minuti, ko je zadel Ishak Belfodil z bele točke, potem ko je Alžirca v kazenskem prostoru v kazenskem prostoru podrl Dan Axel Zagadou. Sodnik Tobias Stieler najprej ni dosodil najstrožje kazni, a je posredoval videosodnik.

Borussia je bila v prvem polčasu popolnoma brez idej. Erling Haaland je na zadnji tekmi v črno-rumenem dresu izenačil v 68. minuti z enajstih metrov. Marvin Plattenhardt je žogo blokiral z roko v kazenskem prostoru.

Sedem minut pred koncem je vstopil najstnik Youssoufa Moukoko. Jude Bellinhgam je z izjemno podajo takoj zaposlil 17-letnika, ki je z levico poslal žogo od vratnice v mrežo. V sodnikovem dodatku je Stevan Jovetić zadel le zunanji del mreže in Hertha je čakala na dobre novice iz Stuttgarta, ki pa jih ni dočakala.

Navijači Stuttgarta so preplavili zelenico Mercedes Benz Arene. Foto: Reuters

Japonca rešila Stuttgart v sodnikovem dodatku
Obe ekipi sta lovili zmago v Mercedes Benz Areni pred 58.500 gledalci. Stuttgart je povedel v 12. minuti, ko je Saša Kalajdžić zadel z glavo. Odlični napadalec se je izkazal le 24 sekund po zgrešeni enajstmetrovki. Vratar Marvin Schwäbe je njegov strel odbil.

Köln, ki je potreboval zmago za preboj v Evropsko ligo, je izenačil po uri igri, ko je napadalec Anthony Modeste z glavo potisnil žogo v mrežo po veliki napaki vratarja Floriana Müllerja.

V 92. minuti je za veliko veselje poskrbel Japonec Endo, ki je zadel z glavo, potem ko je predložek iz kota njegov rojak Hiroki Ito podaljšal na drugo vratnico.

Matarazzo: Te tekme ne bomo nikoli pozabili
"Tega se ne da opisati z besedami. Tako tekmo je treba doživeti. Stadion je eksplodiral. Vsi smo v ekstazi. Tega ne bomo pozabili do konca življenja," je bil evforičen trener Stuttgarta Pellegrino Matarazzo, ki je v sodnikovem dodatku poslal vratarja Müllerja v napad.

Robert Lewandowski je petič zapored postal najboljši strelec Bundeslige. Poljak je že sedmič prejel prestižno priznanje Torjägerkanone (2014, 2016, 2018–2022). Morda je odigral tudi zadnjo tekmo za Bayern, saj ne bo podaljšal pogodbe, ki se izteče 30. junija 2023. Če bo odšel poleti, bodo Bavarci iztržili 40 milijonov evrov odškodnine. Foto: EPA

Wolfsburg po 0:2 do točke proti Bayernu
Bayern je že prejšnji teden na domači zelenici desetič zapored dvignil "solatni krožnik". Wolfsburg je v zadnjem krogu remiziral s serijskimi prvaki (2:2).

Hrvat Josip Stanišić je 17. minuti zadel z glavo po podaji Joshue Kimmicha. Robert Lewandowski je pet minut pred odmorom z glavo dosegel že 35. zadetek v tej sezoni. Volkovi so znižali tik pred odmorom prek Danca Jonasa Winda. Max Kruse je v 58. minuti postavil končni izid.

Union Berlin končal na sijajnem petem mestu
Poleg Bayerna bodo v naslednji sezoni v Ligi prvakov igrali tudi Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen in RB Leipzig. Največje presenečenje sezone je pripravil Union Berlin, ki je končal na izjemnem petem mestu in bo igral v Evropski ligi. Freiburg, ki je končal na šestem mestu, se bo naslednjo soboto v finalu nemškega pokala srečal z Leipzigom.

Schalke se bo vrnil med elito, Werder potrebuje še točko
Tekme zadnjega kroga v drugi nemški ligi bodo na sporedu v nedeljo. Vodilni Schalke si je v prihodnji sezoni že zagotovil mesto med elito. Drugouvrščeni Werder iz Bremna potrebuje še točko, Hamburger SV je v najboljšem položaju v boju za tretje mesto. Vse kaže na zelo zanimive dodatne kvalifikacije med Hertho in Hamburgom.