Drugi športi

Montpellier v drugem polčasu povratne tekme strl odpor Zagreba

Montpellier, 03. 04. 2024 22.20 | Posodobljeno pred 26 dnevi

Francoski podprvaki in hrvaški prvaki so se pomerili za eno izmed štirih četrtfinalnih vstopnic rokometne Lige prvakov. Montpellier in Zagreb sta se na prvi tekmi v polni zagrebški Areni razšla brez zmagovalca (27:27), zato je o potniku med najboljših osem klubov v Evropi odločala povratna tekma. Po izenačenem prvem polčasu (14:14) so v drugem odlično igro v obrambi pokazali francoski podprvaki, ki so na koncu slavili s 30:24. Najboljši strelec tekme je bil s šestimi zadetki slovenski reprezentant Staš Skube, ki je bil hkrati tudi izbran za igralca tekme.

Zagrebčani so gostovanje začeli odlično in z dvema zadetkoma Zvonimirja Srne hitro povedli. Francozi so se predvsem zaradi izjemnih obramb čuvaja mreže Zagreba Mateja Mandića znašli v strelskem krču in tudi, ko so francoski podprvaki po skoraj 15 minutah tekme prvič povedli, se niso mogli odlepiti od Hrvatov. Nasprotno: Zagrebčani so hitro znova vzpostavili kontrolo na igrišči in povedli, preden je v 25. minuti tekme Montpellier znova izenačil. V zadnjih petih minutah prvega polčasa sta strelsko ne najbolje razpoloženi ekipi dosegli vsaka po en zadetek in na odmor odšli poravnani (14:14).

Tako kot se je začel prvi polčas, se je začel tudi drugi - z dvema zadetkoma Zagreba. A hrvaški prvaki so nato popustili in tekma se je pri 18:18 začela lomiti, ko je dvakrat zapored v polno meril slovenski reprezentant Staš Skube. Ivan Čupić je nato znižal na 20:19, potem pa so s štirimi zaporednimi zadetki Francozi prišli do najvišje prednosti na tekmi. Hrvatje so na vse pretege lovili zaostanek, a čeprav se je razigral Davor Ćavar, so predvsem po zaslugi slabe obrambe gostov Francozi zlahka ohranjali prednost.

Ko je nekaj manj kot pet minut pred koncem tekme za 29:23 zadel Valentin Porte pa je bilo jasno, da bodo v četrtfinale napredovali rokometaši Montpellierja. Po zadetku na vsaki strani se je tekma končala s 30:24, ob tem pa je bil za najboljšega igralca tekme izbran Skube, ki je bil s šestimi zadetki tudi najboljši strelec tekme.

Staš Skube
Staš Skube FOTO: Damjan Žibert

Francoski podprvaki se bodo v četrtfinalu udarili z nemškim Kielom, ki je bil po skupinskem delu prvi v skupini A.

Statistika tekme Montpellier - Zagreb
Statistika tekme Montpellier - Zagreb FOTO: Sofascore.com

Osmina finala rokometne Lige prvakov (rezultat prve tekme):

Kielce - GOG      33:28 (33:25)

Montpellier - Zagreb 30:24 (27:27)

(Staš Skube 6 golov za Montpellier, Aleks Kavčič 1 gol za Zagreb, Matic Suholežnik brez golov za Zagreb, Aljaž Panjtar ni branil za Zagreb)

Veszprem - Pick Szeged (37:30)

PSG - Wiszla Plock (30:26)

Klubi, ki so se neposredno uvrstili v četrtfinale: Kiel, Aalborg, Magdeburg, Barcelona