Search
Close this search box.

Šeglova z novim absolutnim državnim rekordom (FOTO)

Ta vikend je v Zagrebu potekal plavalni miting, kjer sta najbolj blesteli Janja Šegel, ki je postavila absolutni državni rekord. Nija Gerdej osvojila 3. mesto.

Na izjemno močnem plavalnem mitingu Arena Open 2024 v Zagrebu je slovenska plavalka Janja Šegel zablestela s prepričljivimi nastopi in postavila nov absolutni državni rekord v disciplini 50m hrbtno. Njen izjemen dosežek zdaj znaša 28,91 sekund.

Janja Šegel ni blestela le s rekordom, temveč je tudi osvojila absolutno zmago v tej zahtevni disciplini. Na stopničkah je bila odlično spremljana, saj je Nija Gerdej osvojila absolutno 3. mesto v isti disciplini.

Plavalni miting Arena Open 2024 v Zagrebu privablja več kot 400 plavalcev, med katerimi s svojimi izjemnimi dosežki izstopajo tudi plavalci in plavalke Fužinarja.

Prvi dan tekmovanja so plavalke dosegle izjemne rezultate, s kar nekaj absolutnimi medaljami:

• Janja Šegel je zmagala dvakrat, in sicer na 100m hrbtno in 200m prosto.
  • Nija Gerdej je bila absolutno dvakrat druga, na 200m mešano in 100m prsno; med mladinkami je osvojila prvo mesto.
  • Hana Sekuti je bila dvakrat druga, na 50m delfin in 200m delfin; med mladinkami je bila druga v šprinterski disciplini, na 200m delfin pa je stala na najvišji stopnički.

Čestitke plavalkam za izjemne dosežke na tekmovanju.

Vir: FB Plavalni klub Fužinar Ravne