City je imel skozi celo tekmo premoč v posesti, a veliko priložnosti ni bilo. Do odločitve sta najlepši priložnosti zapravila Jack Grealish pri Cityju in Romelo Lukaku pri Chelseaju. Mož odločitve je bil v 70. minuti Kevin de Bruyne, ki je natančno streljal po podaji Joaoa Cancela.

Do konca tekme je Chelsea poskušal izenačiti, a ni bil nevaren, domači pa bi lahko vodstvo povišali, priložnost za to je zapravil Phil Foden.

Blizu zmage je bil tudi Cityjev mestni tekmec, United. V Birminghamu je proti Aston Villi z goloma Bruna Fernandesa do 77. vodil z 2:0, a so okrepljeni gostitelji vendarle zmogli izenačiti. Izid je znižal Jacob Ramsey, kot okrepitev pa se je izkazal novinec v domači ekipi Philippe Coutinho, ki je izenačil v 82. minuti, 14 minut potem, ko je vstopil v igro.

Wolverhampton je s 3:1 ugnal Southampton, Norwich se je zadnjega mesta vsaj začasno izognil z zmago 2:1 proti Evertonu, Newcastle in Watford pa sta se razšla z izidom 1:1.