Šport > Košarka
1731 ogledov

Dragić prvič v novem dresu, začel tudi Čančar

Goran Dragić Toronto Raptors 76ers Profimedia
Moštva v najmočnejši košarkarski ligi na svetu so začela s pripravljalnimi tekmami.

Slovenski košarkar Goran Dragić, ki je moral zapustiti Miami Heat in se podati v Kanado k Toronto Raptors, je odigral prvo tekmo za novo sredino. V dvorani Scotiabank Arena je tekmo proti Philadelphia 76ers začel v prvi peterki in v 16:26 minute k zmagi s 123:107 prispeval osem točk.

Poleg osmih točk je 35-letni Ljubljančan zbral še po en skok, blokado in ukradeno žogo. Novinec Scottie Barnes je za Toronto dosegel 13 točk, devet skokov, šest podaj, tri ukradene žoge in dve blokadi, Andre Drummond pa je za goste zbral 19 točk, 14 skokov, tri podaje in štiri blokade.

Kapetan zlate slovenske reprezentance Dragić je lani z Vročico zaigral v velikem finalu, avgusta pa je moral zamenjati delodajalca. V veliki menjavi igralcev, v kateri je Miami pridobil Kyla Lowryja iz Toronta in za 90 milijonov dolarjev na Floridi zadržal Duncana Robinsona, se je k Toronto Raptors preselil Dragić, ki je danes za kanadsko ekipo odigral prvo pripravljalno tekmo za novo sezono.

andrew wiggins Preobrat Šport Wiggins se je uklonil in nastavil ramo

Nova sezona lige NBA se bo začela 19. oktobra.

Denver Nuggets Vlatka Čančarja so tokrat gostovali v Staples Centru pri Los Angeles Clippers in izgubili za točko s 102:103. Pri Zlatih zrnih se je s 23 točkami najbolj izkazal Michael Porter mlajši, Čančar pa je v osmih minutah zbral dve točki, izgubil eno žogo ter naredil osebno napako. Pri domači ekipi, ki je večini najboljših igralcev namenila počitek, se je s 14 točkami izkazal Terance Mann.

Košarkarji Dallas Mavericks Luke Dončića pa bodo prvo pripravljalno tekmo na novo sezono odigrali v noči na četrtek po srednjeevropskem času, ko se bodo v Teksasu pomerili z Utah Jazz.

Luka Dončić Mavs Clippers Mešani odzivi Šport NBA legenda prepričana, da se Luki godi krivica: "Če bi odločal jaz ..."