Aymeric Laporte je s petim golom v popoldnevu preprečil gostom misli na osvojitev kakšne točke. Foto: Reuters

Najbolj pestro je bilo pri aktualnih prvakih − Manchester City je gostil Leicester in se veselil zmage kar s 6:3! Sinjemodri so že po 25 minutah vodili s 4:0 in vse je kazalo na suvereno in gladko zmago. Po dva gola so dosegli iz igre, po dva pa iz enajstmetrovke.

De Bruyne je dosegel prvi gol na tekmi. Foto: Reuters

Iheanacho zakuhal napet zaključek
Na začetku drugega polčasa pa so gostje v razmiku le desetih minut dosegli tri gole in se popolnoma vrnili v igro, pri vseh treh je sodeloval Kelechi Iheanacho, najprej je pri dveh sodeloval, nato pa še sam zabil za znižanje na 4:3. Gostitelji so odgovorili vsega tri minute pozneje, ko je po podaji s kota zadel Aymeric Laporte. Vse dvome o zmagovalcu je dokončno razblinil Raheem Sterling, ki je v 87. minuti zadel po še enem kotu.

Vrsta Pepa Guardiole je niz zmag podaljšala na devet, v tem času je dosegla 30 golov. Španec je ocenil tekmo: "Začeli smo res dobro, a treba je priznati, da si je tudi Leicester priigral dobre priložnosti. Tekma je bila res odprta. Ko so na začetku drugega polčasa zabili dva gola, sem vedel, da se lahko zgodi karkoli. To prvenstvo je res zahtevno."

Bukayo Saka je za topničarje dosegel dva gola. Foto: Reuters

Petarda ob obletnici dela Artete
Arsenal igra v zadnjih tednih prav sijajno, tokrat se je na gostovanju znesel pri zadnjem Norwichu s 5:0. Topničarji so polčas dobili z 2:0, v prvih minutah je zadel Bukayo Saka, ob koncu polčasa pa Kieran Tierney, pri obeh je z zadnjo podajo sodeloval Martin Odegaard.

V drugem polčasu se je Arsenal sprehodil do nove zmage in s tem zaokrožil drugo obletnico delovanja trenerja Mikela Artete. Arsenal je bil na boxing day v zadnjih dveh sezonah 11. in 14., letos pa je po četrti zaporedni prvenstveni zmagi četrti in se lahko zelo samozavestno spogleduje z uvrstitvijo v Ligo prvakov.

Jorginho je bil spet natančen z bele točke. Foto: Reuters

Nova zmaga Chelseaja
Chelsea je na gostovanju pri Aston Villi zmagal s 3:1. Gostitelji so povedli s precej sreče, Matt Targett je v 28. minuti streljal od daleč, žoga je zadela Reeca Jamesa in spektakularno pristala v mreži. Evropski prvaki so izenačili še šest minut pozneje, po prekršku nad Callumom Hudsonom Odoijem je bil z bele točke natančen Jorginho.

Zadel rezervist Lukaku
Na začetku drugega polčasa je v igro vstopil Romelu Lukaku, ki je po vsega 11 minutah zadel z glavo in popeljal goste v vodstvo. Ti so v sodnikovem podaljšku zabili še enkrat, Jorginho je zabil že deseto 11-metrovko v tem koledarskem letu.

Kdaj se bo Steven Gerrard vrnil na klop Aston Ville? Foto: EPA

Gerrard bo manjkal vsaj na 2 tekmah
Na klopi Ville ni bilo Stevena Gerrarda. Trener moštva iz Birminghama je zaradi okužbe s koronavirusom v samoosamitvi. Nekdanji angleški vezist Aston Ville ne bo vodil vsaj na dveh tekmah. Zaradi pozitivnega izvida na testiranju na okužbo bo manjkal tudi v torek proti Leedsu. Aston Villa, ki ima trenutno na voljo le 14 igralcev, je zaradi okužb v klubu preložila tekmo 18. decembra proti Burnleyju, vprašanje pa je, ali bo v torek sploh odigrala dvoboj z Leedsom, saj se z okužbami borijo tudi pri omenjenem tekmecu, ki je moral odpovedati nedeljsko gostovanje pri Liverpoolu. Tekma na Anfieldu je ena od treh tekem 19. kroga, ki so jo morali prestaviti. Drugi dve sta Burnley − Everton in Woverhampton − Watford.