Srebro iz Szegeda predstavlja največji uspeh doslej

Kajakaš Soških elektrarn Matevž Manfreda je na mladinskem svetovnem prvenstvu v sprintu na mirnih vodah v madžarskem Szegedu osvojil srebrno odličje na 500 metrov dolgi progi.

Matevž Manfreda (Soške elektrarne) je bil  najuspešnejši Slovenec na mladinskem svetovnem prvenstvu. Foto: Akiko Florence Minowa
Matevž Manfreda (Soške elektrarne) je bil najuspešnejši Slovenec na mladinskem svetovnem prvenstvu. Foto: Akiko Florence Minowa

SZEGED > Svetovni prvak je postal Madžar Hunor Tamas Hidvegi. Za njim je Matevž Manfreda zaostal le za 59 stotink sekunde. Bron je osvojil Španec Marcos Caballero. To odličje pa ni le največji uspeh Matevža Manfrede, sicer dijaka zdravstvene šole v Novi Gorici. Njegovo srebro je sploh prvo slovensko mladinsko posamično odličje na svetovnih prvenstvih v sprintu na mirnih vodah doslej. S tem je Manfreda nadgradil junijski bron na 200 in 500 metrov na EP v Beogradu.

Temu primerno je bilo veselje primorskega kajakaša v cilju: “Medalje nisem pričakoval. Na tekmo sem se pripravil kot na vsako drugo, brez dodatnega pritiska. Med veslanjem sem nato začutil, da morda le imam možnost osvojiti odličje. To me je gnalo naprej. Veslal sem sproščeno in pravočasno finiširal. Ponosen sem na letošnja odličja z evropskega in svetovnega prvenstva. So dobra popotnica za novo sezono in potrditev, da lahko dosegam dobre rezultate.”

V finalu A na sta na 500 metrov v konkurenci mešanih kajakaških dvojcev do 23 let nastopila še člana Soških elektrarn Mia Medved in Tit Faletič. V cilj sta priveslala kot sedma. Svetovna prvaka sta postala Poljaka Martyna Klatt in Jakub Stepun. Faletič je osvojil še 19. mesto na 5000 metrov. Med mladinci je na isti progi nastopil še en posoški veslač, Santiago Leban Parada. Tudi on je bil 19. Zlato na 5000 metrov sta osvojila Danec Thorbjorn Rask in Španec Marcos Caballero.