Derbi v Zlatorogu pripadel Celjanom

V okviru 10. kroga državnega prvenstva sta v dvorani Zlatorog moči merila Celje in Ribnica. Celjani so brez težav uspeli ohraniti vodstvo iz prvega polčasa do konca srečanja.

Celje : Ribnica 39:31 (20:14)
Strelci Celja: Cokan 12, Žabić in Vlah 6, Mazej 5, Strmljan in Janc 3, Martinović in Suholežnik 2

Celjani so že na samem začetku povedli s 4:1, ko je bil v odlični dnevni formi vratar Nebojša Bojić. Preko strelsko razpoloženih Stefana Žabića in Tadeja Mazeja so celjski rokometaši na odmor odšli z zanesljivim vodstvom (20:14).

V drugem delu so pivovarji dobro nadzorovali obračun in ohranjali ugodno razliko. V 42. minuti je rdeč karton prejel Žabić, toda tudi to ni bilo dovolj, da bi se Ribničani uspeli približati. Tik pred iztekom srečanja so Celjani prišli do najvišje prednosti (38:29). Tekma se je nato končala z izidom 39:31, Bojić pa je zbral 13 obramb.

Še naprej skupaj s Trebanjci zasedajo vrh lestvice, v sredo pa jih doma čaka tekma Lige prvakov proti Pick Szegedu.

Simon Valant, Foto: RK Celje Pivovarna Laško/Facebook