Kevin Kampl je dočakal veliki trenutek v Leipzigu. Za rdeče bike igra vse od avgusta 2017 in to je njegova največja lovorika v karieri. V sezoni 2013/14 je s Salzburgom osvojil avstrijsko prvenstvo in pokal. Foto: Reuters

Kevin Kampl je začel tekmo in igral do 69. minute. V 57. minuti je prejel rumeni karton zaradi ugovarjanja sodniku Saschi Stegemannu, ki je izključil Marcela Halstenberga, v 119. minuti pa je prejel drugi rumeni karton, ko je bil že na klopi. Znova se je jezil na sodnika, ki ni dosodil najstrožje kazni za rdeče bike. Minuto pred koncem podaljška je moral v garderobo, vrnil pa se je za veliko slavje na olimpijskem stadionu.

Leipzig je bil v finalu nemškega pokala tretjič v zadnjih štirih letih. Maja 2019 je bil boljši Bayern s 3:0, lani pa dortmundska Borussia s 4:1. Foto: Reuters

Videosodnik priznal zadetek Eggesteina
Freiburg, ki je v Bundesligi končal na odličnem šestem mestu, je povedel v 19. minuti. Kapetan Christian Günter je ušel po levi strani in poslal žogo na rob kazenskega prostora, Roland Sallai je ni uspel zaustaviti, odbila se je od njegove roke naravnost do Maximiliana Eggesteina, ki jo je z natančnim strelom z 20 metrov z levo nogo poslal v mrežo.

Igralci Leipziga so ostro protestirali pri sodniku, videosodnik si je ogledal posnetek in ugotovil, da igranje z roko ni bilo namerno in zadetek je veljal.

Rdeči biki izenačili z igralcem manj
V 57. minuti je Vincenzo Grifo z dolgo podajo našel Lucasa Hölerja, ki je ušel Halstenbergu in že sprintal sam proti vratom. Halstenberg ga je z roko potegnil za dres in si prislužil izključitev.

Kampl je komaj zadrževal solze pri slavju z navijači. Foto: Reuters

Leipzig je bil v zelo neugodnem položaju, a mu je četrt ure pred koncem uspelo izenačiti z igralcem manj. Po podaji s prostega strela je Willi Orban z glavo podaljšal žogo pred vrata, odlični napadalec Christopher Nkunku pa jo je iz bližine potisnil v mrežo z desnico.

Freiburg v podaljšku trikrat zadel okvir vrat
V podaljšku je imel Freiburg premoč. V 92. minuti je Ermedin Demirović z glavo zadel vratnico. V 104. minuti je Janik Haberer z desetih metrov nevarno streljal, vratar Peter Gulacsi pa je s konicami prstov žogo preusmeril v vratnico, odbito žogo je Demirović s petih metrov poslal prek vrat. V 115. minuti je Haberer z močnim strelom z 20 metrov stresel še prečko.

Domenico Tedesco je 9. decembra lani sedel na klop Leipziga. Z 11. mesta je rdeče bike popeljal na četrto in s tem zagotovil nastop v Ligi prvakov, pika na i pa je seveda pokalna lovorika. Foto: Reuters

Günter in Demirović nenatančna pri strelih z bele točke
Sledile so enajstmetrovke, pri katerih je Leipzig zadel vse štiri prve strele, medtem ko je Freiburg dva od štirih zgrešil (kapetan Günter je streljal prek vrat v drugi seriji, Demirović pa je v četrti seriji stresel prečko).

"Zelo sem zadovoljen z igro v drugem polčasu, ko smo imeli igralca manj. Fantje so iztisnili maksimum, ekipa je zelo povezana. Dosegli smo zares velik uspeh in slavje bo dolgo," je povedal trener Leipziga Domenico Tedesco.

"Prvi polčas je bil odličen. Po rdečem kartonu smo se ustrašili, da bi naredili kakšno napako z igralcem več. Letošnja sezona je bila zelo uspešna, igrali bomo v Evropi v naslednji sezoni," je dodal trener Freiburga Christian Streich.