Manchester City naslov proslavil z rezervisti, ki so premagali Chelsea

Manchester, 21. 05. 2023 19.05 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Nogometaši Manchester Cityja so kot sveže okronani prvaki angleškega prvenstva v predzadnjem, 37. krogu, premagali dvanajstouvrščeni Chelsea z 1:0. Sinjemodri so sicer že v soboto proslavili deveti naslov v zgodovini kluba, potem ko je Arsenal izgubil proti Nottingham Forestu. Pred Cityjem sta tako ostali zgolj še dve zares pomembni tekmi do konca sezone v kateri bi lahko osvojili trojno krono. V finalu FA pokala se bodo soočili z mestnim tekmecem Manchester Unitedom, v velikem finalu Lige prvakov 10. junija s prenosom na Kanalu A in VOYO pa se bodo soočili z Interjem.

Za City je edini zadetek na tekmi dosegel Julian Alvarez v 12. minuti. Argentinec je v drugem polčasu znova zatresel mrežo modrih iz Londona, a so sodniki v sobi za Var zadetek razveljavili.

Meščani so po 28. zmagi v sezoni na lestvici zdaj pri 88 točkah. Arsenal ima z odigrano tekmo več 81 točk. Blizu uvrstitvi v ligo prvakov sta na tretjem in četrtem mestu Newcastle in Manchester United (oba 69 točk). Odigrala sta tekmo manj od Liverpoola, imata pa tri točke več.

Strelec edinega zadetka proti Chleseaju
Strelec edinega zadetka proti Chleseaju FOTO: AP

Šesti je na lestvici Brighton, ki si je že zagotovil nastop v Ligi Evropa. Danes je s 3:1 ugnal Southampton.

S takšnim izidom se je končala tudi edina preostala današnja tekma med West Hamom in Leedsom. Slavili so prvi, drugi pa so ostali na mestih, ki prihodnjo sezono prinašajo igranje v drugem rangu angleške nogometne piramide.

Statistika tekme Manchester City - Chelsea
Statistika tekme Manchester City - Chelsea FOTO: Sofascore.com

Za eno preostalo mesto, ki zagotavlja prvoligaški status, se borijo še tri ekipe. Everton je v prednosti s 33 točkami, Leeds jih je zbral 31, Leicester pa s tekmo manj 30. Tekma predzadnjega kroga nogometaše iz Leicestra čaka v ponedeljek proti Newcastlu.