Erling Haaland je dosegel 48. zadetek v sezoni in skupno 35. v Ligi prvakov (na 27 tekmah). Foto: Reuters

Na Allianz Areni je v 57. minuti goste v vodstvo popeljal Erling Haaland. Potem ko je pred vrati Cityja z desne strani streljal Kingsley Coman, je po obrambi Edersona sledil hiter protinapad. Haaland je po podaji Kevina De Bruyneja prišel na rob kazenskega prostora, pred njim je stal Dayot Upamecano, ki pa mu je spodrsnilo, norveški napadalec pa je zadel s strelom pod prečko. Bayern je na domači zelenici prejel prvi gol v Ligi prvakov v tej sezoni.

V 83. minuti je z 11-metrovke izenačil Joshua Kimmich in postavil končni izid. Po prodoru in poskusu podaje Sadia Maneja z leve strani je na golavt črti žoga v roko zadela Manuela Akanjija.

Manchester City (na fotografiji Haaland in trener Pep Guardiola) je niz neporaženosti v vseh tekmovanjih podaljšal na 15 tekem. Foto: Reuters

Haaland zastreljal 11-metrovko

Prvo pravo priložnost je imel Bayern na začetku 17. minute, ko je po protinapadu Leroy Sane nekoliko z leve strani pritekel pred vratarja Edersona in z nizkim diagonalnim strelom poslal žogo mimo Brazilca, a tudi mimo vratnice.

V 35. minuti je po strelu Ilkaya Gündogana z roba kazenskega prostora žoga v roko zadela Upamecanoja, sodnik Clement Turpin pa je pokazal na belo piko. Z 11-metrovke je poskušal zadeti Haaland, toda bil je premalo natančen in streljal čez vrata. To je bila sploh njegova prva zgrešena 11-m v majici Cityja.

Na drugi strani je Ederson v 42. minuti odbil žogo po poskusu Comana z leve strani, v prvi minuti sodnikovega dodatka pa je gostujoča obramba blokirala še strel Erica Maxima Choupa-Motinga iz bližine. Po odbiti žogi je Coman zadel soigralca. Kamerunski napadalec Choupo-Moting, ki je prvo srečanje prejšnji torek zaradi poškodbe izpustil, se je vrnil v začetno postavo.

Tuchel ob koncu izključen

V zadnjih tednih je v Münchnu zelo vroče, saj Bayernu grozi, da bo prvič po letu 2012 sezono končal brez lovorike. Trener Thomas Tuchel je bil v 86. minuti izključen, ker je prejel drugi rumeni karton.

Manchester City se bo v polfinalu drugič zapored pomeril z madridskim Realom, ki je dvakrat premagal Chelsea.

Lautaro Martinez proslavlja zadetek za 2:1. Inter je v polfinalu prvič po 13 letih, ko je na koncu sezone postal tudi evropski prvak. Slabše mu gre v italijanskem prvenstvu, kjer je na zadnjih petih tekmah osvojil samo točko in zdrsnil na peto mesto. Foto: Reuters

Benfica po prvem polčasu še upala

Inter je s tremi zadetki iz treh strelov v okvir vrat potrdil polfinalni obračun proti mestnemu tekmecu Milanu, ki je v torek izločil Napoli.

Na stadionu Giuseppe Meazza so črno-modri povedli v 14. minuti, ko je mrežo Portugalcev zatresel Nicolo Barella. Vezist je izmenjal dvojno podajo z Lautarom Martinezom in prodrl v kazenski prostor, si nastavil žogo ter lepo zadel z levico pod prečko. Med strelci je bil že v Lizboni.

V 38. minuti je z glavo izenačil Norvežan Fredrik Aursnes po predložku Rafe Silve z desne strani in Benfici obudil nekaj upanja.

Martinez in Correa dokončno odločila dvoboj

Toda tega je bilo konec v 65. minuti, ko je drugi gol za Inter po akciji po levi strani in nizki podaji Federica Dimarca dosegel Lautaro Martinez. Argentinec je pred vrati samo podstavil nogo in s tem prekinil strelski post, ki je trajal vse od 5. marca.

V 78. minuti je na 3:1 povišal rezervist Joaquin Correa, ki je na zelenico vstopil le dve minuti prej. Obrnil se je v kazenskem prostoru in streljal v vratnico, od koder se je žoga odbila za črto. Na zadetek je čakal še veliko dlje kot Martinez, od 29. oktobra. Znova je bil podajalec Dimarco.

Za remi gostov sta v 86. in 95. minuti poskrbela 19-letni branilec Antonio Silva z glavo po prostem strelu in Hrvat Petar Musa. Obakrat je podal Alex Grimaldo.

Milanska kluba sta se v Ligi prvakov srečala že v polfinalu sezone 2002/03 in četrtfinalu sezone 2004/05, obakrat so napredovali rdeče-črni.

Četrtfinale, povratni tekmi

Bayern – MANCHESTER CITY 1:1 (0:0) 0:3
Kimmich 83./11-m; Haaland 57.

Haaland je v 37. minuti z 11-metrovke streljal prek vrat.

Bayern: Sommer, Pavard (77./Stanišić), Upamecano, de Ligt, Cancelo (63./Davies), Kimmich, Goretzka, Coman, Musiala (71./Müller), Sane (63./Mane), Choupo-Moting (71./Tel).

Manchester City: Ederson, Akanji, Ruben Dias, Ake (66./Laporte), Stones, Rodri, Bernardo Silva, De Bruyne (88./Walker), Gündogan, Grealish, Haaland (84./Alvarez).

Sodnik: Clement Turpin (Francija)

INTER – Benfica 3:3 (1:1) 2:0
Barella 14., Martinez 65., Correa 78.; Aursnes 38., Antonio Silva 86., Musa 95.
Handanović (Inter) je bil na klopi.

Inter: Onana, Darmian, Acerbi, Bastoni (80./D'Ambrosio), Dumfries, Barella (76./Calhanoglu), Brozović, Mhitarjan, Dimarco (80./Gosens), Džeko (76./Lukaku), Lautaro Martinez (76./Correa).

Benfica: Vlachodimos, Gilberto (46./Neres), Antonio Silva, Otamendi, Grimaldo, Florentino, Chiquinho (80./Neves), Aursnes, Rafa Silva (80./Musa), Joao Mario (89./Schjelderup), Goncalo Ramos (74./Guedes).

Sodnik: Carlos del Cerro Grande (Španija)

V krepkem tisku sta izida prvih tekem.

Sorodna novica Real zanesljivo v polfinale, Milan z golom odgovoril na pritisk Napolija