Slovenski Watergate: tožilstvo zahteva preiskavo ...

Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

0 03.10.2021 19:14:51

UF! Messi, Neymar in Mbappe na kolenih pred naslednjim tekmecem MURE!

profimedia.si
Nogometaši Rennesa so v devetem krogu francoskega prvenstva premagali PSG z 2:0. Parižani so tako vknjižili prvi poraz v tej sezoni po osmih zaporednih zmagah, Rennes, sicer naslednji tekmec Mure v konferenčni ligi 21. oktobra v Ljudskem vrtu v Mariboru, pa se je začasno na lestvici povzpel na deseto mesto.

PSG, pri katerem je danes od samega začetka igrala trojica Lionel Messi - Kylian Mbappe - Neymar, je imel precej večjo posest žoge, zadetka pa je prejel ob koncu prvega in na začetku drugega polčasa. Tik pred odmorom je zadel Gaetan Laborde, v prvi minuti drugega dela pa je prednost Rennesa povišal Flavien Tait.

Lanski podprvaki so nato pritiskali, dosegli zadetek, a ga je sodniška ekipa razveljavila zaradi prepovedanega položaja.

Parižani imajo na lestvici 24 točk, drugi je Lens z 18, na tretjem in četrtem mestu pa sta s po 16 točkami Nica in Angers. Slednji je danes v izdihljajih tekme ugnal Metz s 3:2. Peti je ostal Marseille, potem ko je ostal pri 14 točkah po porazu proti prvakom iz Lilla (0:2). Tudi slednji ima 14 točk, a je zaradi slabše gol razlike na osmem mestu. Vmes sta še Monaco in Lorient.

Na preostalih današnjih tekmah je Monaco s 3:0 ugnal Bordeaux, Lorient in Clermont sta se razšla z 1:1, Nantes pa je z 2:0 premagal ekipo Troyesa. Ob 21. uri bo še derbi St. Etienne - Lyon (21.00).

Že v petek je Lens ugnal Reims z 2:0, v soboto pa je Nica z 2:1 premagala Brest, Montpellier in Strasbourg pa sta se razšla brez zmagovalca (1:1).

Značke: nogomet, francija