Dragan Adžić liga prvakinj Krim Mercator Krim Mercator

Nedelja, 25. 9. 2022, 17.38

ROKOMETNA LIGA PRVAKINJ, 3. KROG

Krimovke v tretjem poskusu do visoke zmage

RK Krim Mercator : Vipers Kristiansand, liga prvakinj Barbara Lazović | Krimovke so zmagale na gostovanju na Češkem. | Foto Siniša Kanižaj/Sportida

Krimovke so zmagale na gostovanju na Češkem.

Rokometašice Krima Mercatorja so na sobotni tekmi 3. kroga lige prvakinj v gosteh premagale češki Banik iz Mosta z 42:29 (21:13). Za ljubljansko ekipo je to prva zmaga v skupini A po dveh porazih proti romunski Bukarešti in norveškemu Kristiansandu. V naslednjem krogu, 9. oktobra, se bo v Stožicah pomerila z madžarskim Ferencvarosem.

Ljubljančanke so v Chomutovu, ki je le streljaj oddaljen od Mosta, osvojile prvi par točk v tej sezoni v najmočnejšem klubskem tekmovanju na stari celini. Izbranke črnogorskega strokovnjaka na klopi serijskih slovenskih prvakinj Dragana Adžića so temelje za zmago postavile v prvi polovici tekme, ko so si priigrale devet golov prednosti, nato pa z rutinsko predstavo in brez stresnih trenutkov pripeljale tekmo do srečnega konca.

Krimovke so tekmo odprle z 2:0, a so nato gostiteljice naredile delni izid 4:0 in jim ušle na 2:4. Po uvodni toplo-hladni predstavi so le strnile svoje vrste in z dobro igro v obrambi povsem razorožile domače rokometašice ter jim v 14. minuti ušle na +3 (9:6).

Minuta odmora gostiteljic ni spremenila razmerja moči na igrišču, Ljubljančanke so bile še naprej korak pred njimi. V 18. minuti so podvojile svojo prednost (12:6), najvišjo pa so si priigrale v sami končnici, ko so dvakrat povedle za devet golov (20:11 in 21:12).

Tjaša Stanko je dosegla pet zadetkov. | Foto: Siniša Kanižaj/Sportida Tjaša Stanko je dosegla pet zadetkov. Foto: Siniša Kanižaj/Sportida

Slovenske prvakinje v drugi polovici tekme niso igrale na vso moč. Malo je temu botrovala prevelika kakovostna razlika, a tudi dejstvo, da je Adžić dokaj enakovredno porazdelil minutažo med svoje varovanke, ki v nobenem trenutku niso ogrozile prve zmage pred krajšim reprezentančnim premorom v okviru tedna Evropske rokometne zveze (EHF).

V ljubljanski ekipi je bila na današnji tekmi v Chomutovu najbolj učinkovita Barbara Lazović s sedmimi goli, Jovanka Radičević, Darja Dmitrijeva in Sara Kovarova so dosegle po šest zadetkov.

"Srečen sem, da smo dosegli prvo zmago, hkrati pa je nekaj rokometašic doseglo svoje prve evropske zadetke. Na tekmi nam je uspelo tisto, kar smo si želeli. Ostali smo zdravi. Domači tekmi proti Izoli in Litiji, ki smo ju odigrali med tednom, sta se pokazali kot koristni. Želim si, da tudi v nadaljevanju sezone preko državnega prvenstva gradimo našo formo. Zdaj je čas, da se osredotočimo na tekmo proti Ferencvarosu," je dejal Adžić.

"Po dveh porazih je zagotovo zahtevno igrati, predvsem takrat, ko veš, da si favorit. A bile smo osredotočene, dale smo vse od sebe in končni rezultat je realen," je po zmagi dejala Lazovićeva, medtem ko je Tjaša Stanko dodala: "Vedele smo, da bodo Čehinje igrale hitro, me pa smo si želele zmage in dveh točk. Dobro smo se pripravile in mislim, da smo dokazale, da smo boljše. Zelo sem vesela in ponosna na ekipo."