Mustafa Nukić (levo) je po dveh novih golih zdaj s šestimi goli sam na vrhu lestvice strelcev Prve lige. Foto: www.alesfevzer.com

Olimpija bi z zmago na uvodni tekmi 11. kroga nad zadnjimi Kalcerjem Radomljami vsaj za en dan skočila na vrh Prve lige Telemach. Tako je kazalo vse do 82. minute, ko si je drugi rumeni karton in s tem izključitev prislužil novi vodilni strelec Prve lige Mustafa Nukić.

Sledila je še druga katastrofalna napaka ožje Olimpijine obrambe ma.tekmi in s tem izenačenje gostov, ki pa so nato v 87. minuti hitro dosegli še zmagoviti evrogol v izvedbi Ivana Šarića.

Nukić priigral in izkoristil 11-m

Tekmo so v nasprotju s formo bolje začeli gostje. Oliver Kregar se je že v 3. minuti znašel sam pred ljubljanskim vratarjem Nejcem Vidmarjem. Napadalec Radomelj je imel novo priložnost po četrt ure igre, a je bil premalo odločen pri zaključku.

Počasi so vajeti igre prevzemali zeleno-beli in po pol ure igre so prišli do najstrožje kazni. Po prodoru in podaji levega bočnega branilca Boakyeja je branilec Blaić po nepotrebnem podrl Nukića, ki se je spretno nastavil Radomljanu.

K izvajanju 11-m je pristopil kar sam Mustafa Nukić ter z natančno odmerjenim in močnim udarcem ob levi vratnici premagal Darka Marjanovića, ki je sicer ugotovil smer strela. Peti prvenstveni gol za 30-letnega Ljubljančana, ki je poleti v vrste Olimpije prišel iz Brava.

Prvo letošnje soočenje Radomlje - Olimpija v Domžalah se je razpletlo brez zmagovalca z 1:1. Enak izid je bil tudi ob zadnjem obisku
Prvo letošnje soočenje Radomlje - Olimpija v Domžalah se je razpletlo brez zmagovalca z 1:1. Enak izid je bil tudi ob zadnjem obisku "mlinarjev" v Ljubljani pred štirimi leti. Foto: www.alesfevzer.com

Kregar pograbil darilo za prvenec

Samo dve minuti pozneje bi lahko Olimpija povedla z 2:0, a je Eric Boakye iz idealnega položaja streljal mimo gostujočih vrat. Sledilo je še nekaj nevarnih akcij, a nato je prišla v 40. minuti hladna prha – izenačenje Radomelj.

Ob napadalni akciji je šla žoga gostov v osrčje 16-m prostora, žogo bi moral branilec Olimpije Michael Pavlović mirno izbiti, a je žogo zgrešil oz. jo je tako zavrtinčil, da je ta za njegovim hrbtom postala idealna podaja za volej Oliverja Kregarja in izenačenje na 1:1. Prvenec nekdanjega mladinca Olimpije v Prvi ligi, ki je na 22 prvoligaški tekmi dosegel prvi zadetek.

Šah mat Aldair-Nukić

Vseeno je šla Olimpija na odmor z vodstvom. V zadnjih sekundah 1. polčasa je Aldair prodrl po desni strani in s podajo našel Nukića, ki je z volejem z 11 metrov neubranljivo streljal za že četrti svoj gol v štirih dneh, skupno pa šestega v sezoni.

Drugi polčas je potekal v bolj zaspanih tonih. Zeleno-beli so veliko kombinirali in manj nevarno streljali. Rumeno-črni pa so skušali sestaviti kakšno nevarno akcijo, a brez prave nevarnosti za Vidmarja. A v zadnjih desetih minutah se je tekma zapletla.

Po izključitvi Nukića potop Olimpije

Nukić in Ziljkić sta za Olimpijo letos dosegla kar 11 golov, a ne prvega ne drugega ne bo prihodnjo soboto na derbiju v Mariboru. Foto: www.alesfevzer.com

Najprej si je v 82. minuti zaradi prekrška nad Šarićem drugi rumeni karton prislužil Nukić. Ljubljanski napadalec je brez potrebe in neposredne nevarnosti za domači gol pohodil stopalo Hrvata in bil izključen, kar pomeni, da bo moral prvi strelec Prve lige izpustiti večni derbi Maribor – Olimpija, ki bo prihodnjo soboto ob 20.15 v Ljudskem vrtu.

A pravi šok v Stožicah se je šele začel. Iz prostega udarca, ki je sledil, so Radomlje izenačile. Veliko napako si je privoščil vratar Vidmar, ki je ob boksanju žogo zgrešil, ta pa se je odbila pred vrata tik pred rezervista Gedeona Guzino, ki mu ni bilo težko potisniti žoge čez črto za 2:2.

Evrogol Šarića za veliki preobrat

Ljubljančani so kljub igralcu manj skušali v napad, a zato hitro plačali visoko ceno. V drugem poskusu protinapada so mlinarji povedli s pravcatim evrogolom Ivana Šarića, ki je s slalomom iz igre vrgel Olimpijino obrambo, nato pa z atraktivnim strelom pometel pajčevino iz levega zgornjega kota Vidmarjevih vrat.

Hrvaški branilec Aluminija Tin Martić je zaradi nasilnega starta in posledične izključitve ob koncu tekme v Kopru (3:1 za Kidričane) kaznovan s tremi tekmami nenastopanja, je v soboto zvečer sporočil disciplinski sodnik NZS-ja Boštjan Jeglič. Foto: Reuters

Za piko na i je v živčnih zadnjih minutah rumeni karton prejel še Almedin Ziljkić, ki bo moral zaradi nabranih rumenih kartonov prav tako izpustiti gostovanje pri Mariboru.

Po dveh zaporednih porazih vodilnega Kopra so bili na vrhu lestvice po 10 krogih sicer trije klubi s po 19 točkami: Koper, Bravo in Olimpija.

Bravo v Kidričevem, Koper v Murski Soboti

V nedeljo sledijo tri tekme, kjer sovodilna kluba gostujeta na severovzhodu Slovenije – Bravo pri Aluminiju, Koper pa pri Muri. 11. krog se bo končal šele v ponedeljek, ko Celje doma gosti Tabor Sežano.

V sredo se bo nato odigrala še zaostala tekma 4. kroga, ko bo Koper gostil Domžale, s čimer se bo lestvica dokončno izkristalizirala.

Trem klubom 2160 evrov globe

Disciplinski sodnik NZS-ja je za incidentne dogodke na tekmah med tednom kaznoval tri klube. Radomlje so ob 300 evrov zaradi štirih rumenih kartonov in opomina uradne osebe, Koper mora zaradi odsotnosti glavnega trenerja plačati 360 evrov, Maribor pa zaradi nešportnega in neprimernega vedenja navijačev (bakle, prekinitev tekme) 1500 evrov.