Dragić izenačil rekord sezone, a maščevanje ni uspelo

Košarka 7. Nov 20226:44 1 komentar

V noči na ponedeljek so bile v ligi NBA odigrane le štiri tekme. Od Slovencev je na parket stopil le Goran Dragić, ki je s Chicago Bulls gostoval v Torontu. Proti Raptors, katerih član je bil na polovici lanske sezone, si je Ljubljančan želel maščevanja. A kljub odlični osebni predstavi so biki tokrat ostali brez točk in šestič v sezoni izgubili (113:104).

Da bo tekma nekaj posebnega, je bilo jasno še preden so igralci stopili na parket. Goran Dragić je namreč v lanski sezoni po odhodu iz Miamija svoj začasen dom našel v Torontu, kjer pa se je znašel v nemilosti tamkajšnjega trenerja. Za Raptors je odigral zgolj pet tekem, nato pa se – kar ni skrivnost – v slabih odnosih poslovil od Kanade in srečo iskal pri Brooklyn Nets, od koder ga je pot poleti vodila v Chicago.

Gostovanje sosedov na lestvici vzhodne konference je bilo tako še kanček bolj zanimivo, nekdanjemu strelskemu kapetanu pa je uspel soliden večer. S 16 točkami je izenačil strelski izid sezone, v dobrih 20 minutah je iz igre zadel 6 od 10 metov, od tega štiri poskuse za tri točke (od šestih). Dodal je še dva skoka in dve asistenci.

A to ni bilo dovolj za zmago. Čeprav je Chicago po prvi četrtini držal prednost devet točk, pa se je ta do glavnega odmora povsem stopila, Torontu je namreč uspel preobrat, po katerem so ob polčasu povedli za 6 točk (55:49). To so v nadaljevanju tretje četrtine še povišali, najvišja razlika je znašala 10 točk (66:56, 81:71).

Toda tudi biki, šestkratni prvaki lige NBA, se niso predali in pred zadnjo četrtino je bila tekma praktično na začetku (83:82). V njej je na začetku povedel Chicago, nato pa so domači bolje odigrali zaključek in prišli do zmage. S tem so na petem mestu Vzhoda z razmerjem 6:4, njihov tekmec pa je mesto za njimi z izkupičkom 5:6.

Najučinkovitejša igralca tekme sta bila Fred VanVleet (30 točk, 11 asistenc) in Ogugua Anunonby (22 točk) – oba iz Toronta -, pri Chicagu je 20 točk vpisal DeMar DeRozan, dvojnega dvojčka pa je dosegel Nikola Vučević (18 točk, 12 skokov). A priložnost za maščevanje Ljubljančana se ponuja že danes ponoči, ko se bosta ekipi pomerili še v vetrovnem mestu.

Na ostalih obračunih je Memphis ugnal Washington, izgubila pa sta oba kluba iz Los Angelesa. Clipperse je porazil Utah, Lakers pa so gostili Cleveland. LeBronu Jamesu na tekmi proti nekdanjim delodajalcem, s katerimi je 2016 postal prvak, ni pomagalo niti njegovih 27 točk.