Praga spidvej

Sobota, 3. 6. 2023, 22.42

Praga, GP v spidveju

Vaculik zmagal v Pragi, Zmarzlik v vodstvu SP

Martin Vaculik | Martin Vaculik je zmagovalec tretje dirke svetovnega prvenstva v spidveju. | Foto Guliver Image

Martin Vaculik je zmagovalec tretje dirke svetovnega prvenstva v spidveju.

Slovak Martin Vaculik je zmagovalec tretje dirke svetovnega prvenstva v spidveju. V Pragi je slavil pred Dancem Leonom Madsnom in Avstralcem Jackom Holderjem. V seštevku sezone vodi svetovni prvak Poljak Bartosz Zmarzlik, ki je bil danes četrti.

V letošnjem SP je, tako kot lani, na uvodni postaji v Goričanu na Hrvaškem nastopil tudi najboljši slovenski voznik zadnjih dveh desetletij Matej Žagar. A nekoč stalni član elitne konkurence tudi v tej sezoni ni med 15 dirkači, ki bodo nastopali na vseh dirkah, na Hrvaškem je nastopil s povabilom prirediteljev. Dirko je končal na 16. mestu in dobil eno točko za SP.

V seštevku sezone je po treh od skupno desetih dirk v vodstvu Zmarzlik, ki je v velikem finalu danes sicer ostal brez odra za zmagovalce na četrtem mestu. Ima 50 točk, 27 pa Šved Fredrik Lindgren, danes je nastope končal v polfinalu. Danes tretji Holder je zdaj tudi tretji v seštevku z 42 točkami, eno manj ima zmagovalec Prage Vaculik.

Žagar je s točko iz Goričana na 17. mestu.

V sezoni 2023 bo na sporedu skupno deset preizkušenj v elitni spidvejski konkurenci. Po Goričanu, Varšavi in Pragi bodo še dirke nemškem Teterowu, poljskem Gorzowu, švedski Malilli, Rigi, Cardiffu, danskem Vojensu, zadnja pa bo v poljskem Torunu 30. septembra. Naslednja preizkušnja bo v Nemčiji že naslednji teden.