Kolo Muani, ki se je izkazal tudi na svetovnem prvenstvu v Katarju, je ukanil Yanna Sommerja in Eintrachtu zagotovil točko v Münchnu. Foto: EPA

Deset tednov odmora zaradi svetovnega prvenstva vsekakor ni koristilo serijskim nemškim prvakom, ki so daleč od prve forme. V torek je Joshua Kimmich v zadnji minuti rešil točko proti Kölnu (1:1), tudi tokrat pa so bili izbranci Juliana Nagelsmanna le bleda senca ekipa, ki je dobila vseh šest tekem v skupinskem delu Lige prvakov.

Sane izkoristil podajo Müllerja
Po pol ure igre se je pritisk Bavarcev stopnjeval, Kevin Trapp je imel vse več dela. V 34. minuti je Thomas Müller z desne strani podal v kazenski prostor, Leroy Sane pa je z desno nogo poslal žogo v mrežo.

Leroy Sane je dosegel edini zadetek za Bayern. Foto: EPA

Kolo Muani imenitno zaključil protinapad
V drugem polčasu so gostitelji igrali prepočasi, ni bilo prave kombinatorike. V 69. minuti je Müller upočasnil igro, čeprav je imel možnost za protinapad. Po izgubljeni žogi so gostje izvedli sijajen protinapad. Daiči Kamada je lepo zadržal žogo, Randal Kolo Muani je sprejel njegovo podajo na levi strani kazenskega prostora. Švignil je mimo rojaka Dypota Upamecana in z diagonalnim strelom z levo nogo poslal žogo v malo mrežico. Izjemna poteza napadalca, ki je povzročal obrambi Bayerna velike težave.

Nagelsmann je skušal poživiti igro, Serge Gnabry in Mathys Tel sta vstopila, vendar do konca tekme si Bayern ni priigral niti ene velike priložnosti. Eintracht je imel precej prostora, a Mariu Götzeju in Rafaelu Borreju ni uspelo zaključiti akcij.

Nagelsmann: Nimamo več veliko časa do prve tekme proti PSG-ju
"Pozna se, da nimamo samozavesti. Veliko stvari bo treba izboljšati. Tekmeci so se disciplinirano branili na obeh domačih tekmah ta teden in nismo našli rešitve," je poudaril Nagelsmann.

"Nimamo več veliko časa do prve tekme proti PSG-ju v osmini finala Lige prvakov. Do takrat moramo dvigniti raven igre. Pokalna tekma v Mainzu in nato gostovanje v Wolfsburgu bosta pravi preizkus," je dodal strateg Bayerna.

Müller: Načrtovali smo devet točk, osvojili pa le tri
"Na pripravah smo načrtovali devet točk, osvojili pa smo le tri. Zelo smo nezadovoljni, v garderobi je čutiti, da smo vsi jezni. Eintracht je dobil Evropsko ligo, imajo odlično ekipo in zaslužili so si točko, čeprav sem bil ob odmoru prepričan, da bomo tekmo dobili," je bil slabe volje Müller.

Nogometaši Uniona so petič zapored dobili mestni derbi v Berlinu. Zaostanek za Bayernom so znižali le na točko. Foto: EPA

Union znova dobil berlinski derbi
Bayern ima le še točko naskoka pred berlinskim Unionom, ki je dobil mestni derbi. Hertha je doživela hladno prho na razprodanem olimpijskem stadionu (0:2).

Minuto pred odmorom je Nizozemec Danilho Doekhi zadel z glavo po podaji s prostega strela. Končni izid pred 74.667 gledalci je postavil Paul Seguin po protinapadu v 67. minuti.

Športni direktor Bobič odstavljen
Po grenkem porazu je bil odstavljen Fredi Bobič. 51-letni športni direktor je bil v Berlinu leto in pol, a mu ni uspelo stabilizirati kluba.