Verbič na derbiju opozoril nase, jezili pa so ga sodniki (VIDEO)

Nogomet 15. Jan 202413:25 0 komentarjev
Benjamin Verbič. Foto: Profimedia

Nogometaši Panathinaikosa so na razburljivem atenskem derbiju remizirali z velikim rivalom AEK-om (2:2). Izmed treh Slovencev pri deteljici je daleč najbolj vidno vlogo tokrat odigral Benjamin Verbič.

Vse do sodniškega dodatka derbija vodilnih ekip grškega prvenstva, ko sta se v Atenah udarila AEK in Panathinakos, je kazalo na to, da bo deteljica z gostovanja odnesla pomembno zmago. A v zaključku tekme je Levi Garcia z enajstmetrovke zadel za 2:2 in dvoboj se je končal z remijem. Pred tem sta za Panathinaikos zadela branilca Tin Jedvaj in Willian Arao, Garcia je bil strelec obeh golov za rumeno-črne.

Izmed treh Slovencev, ki branijo barve Panathiaikosa, je najbolj izstopal Benjamin Verbič. Nekdanji nogometaš Celja si je v 74. minutah po oceni Sofascora prislužil visoko statistično oceno 7.2, višjo si je pri deteljici prislužil le Arao (8,1). Oba gola zeleno-belih sta dosegla branilca, sicer pa je bil izmed napadalno usmerjenih nogometašev Vojničan daleč najbolj aktiven posameznik v zasedbi turškega stratega Fatiha Terima.

Terim: Jasno je, da bi morali imeti enajstmetrovko

V 55. minuti je bil slovenski reprezentant udeležen celo v akcijo, po kateri so gostje zahtevali enajstmetrovko. V kazenskem prostoru AEK-a ga je namreč po nogi udaril Mehičan Orbelin Pineda, a je glavnemu sodniku zadeva ušla, oglasil se ni niti VAR. To je pošteno ujezilo trenerja Panathinaikosa Fatiha Terima.

“Videli ste, kaj se je zgodilo v Verbičevem primeru. Tu gre za enajstmetrovko. Vprašajte sodnike v VAR sobi, zakaj niso glavnega sodnika opozorili na prekršek. Danes smo si zaslužili zmago, a žal smo le remizirali. Enajstmetrovka nad Verbičem je stoodstotno bila, vendar pa moramo vseeno krivdo iskati pri sebi,” je po tekmi poudaril legendarni Turek.

Pri deteljici je sicer Andraž Šporar za dokazovanje dobil le nekaj minut ob koncu tekme, Adam Gnezda Čerin je derbi izpustil zaradi lažje poškodbe mečne mišice. Remi atenskih velikanov je sicer razveselil solunski PAOK, ki je z zmago na Giannino (4:0) prehitel tako Panathinaikos kot AEK in postal vodilna ekipa lige.