Pittsburgh Penguins Sidney Crosby Los Angeles Kings liga NHL Anže Kopitar Anže Kopitar

Petek, 14. 1. 2022, 7.02

Liga NHL, 13. januar

Kralji zmagali še tretjič zapored, Kopitar prispeval dva zadetka #video

Anže Kopitar | Anže Kopitar je k zmagi Los Angeles Kings nad Pittsburgh Penguins (6:2) prispeval dva zadetka in podajo.  | Foto Guliverimage

Hokejisti Los Angeles Kings z Anžetom Kopitarjem na čelu so na domačem ledu visoko s 6:2 premagali ekipo Pittsburgh Penguins. Slovenski as je dosegel dva gola in prispeval še podajo za skupno 33 točko v sezoni (11 golov, 22 podaj). Kralji imajo po tretji zaporedni zmagi zdaj 43 točk in so trdno na sedmem mestu konference in tretjem v pacifiški diviziji.

Anže Kopitar je v nekaj manj kot 20 minutah na ledu zabeležil enega svojih najboljših statističnih učinkov sezone. Tretjič v sezoni je dosegel najmanj tri točke. Po vodstvu Pittsburgha, v peti minuti je za pingvine zadel Kris Letang, je v 12. minuti slovenski as v gneči pred vrati izenačil in v vsaki od svojih 16 sezon dosegel vsaj deset zadetkov v rednem delu lige NHL. V karieri je doslej na 1166 tekmah zabeležil 357 golov in 676 podaj.

Kopitarja ne bo med udeleženci All Star turnirja

Zdaj je že jasno, da Anže Kopitar ne bo nastopil na tekmi zvezd severnoameriške lige NHL v Las Vegasu, saj ga ni na seznamu prvih 40 udeležencev turnirja ekip iz vsake divizije, ki ga je v četrtek objavilo vodstvo lige. Hrušičana ni niti med hokejisti, ki si lahko z glasovi navijačev priborijo zadnje štiri vstopnice

Dustin Brown je nato popeljal kralje v vodstvo v 35. minuti, na začetku zadnje tretjine pa je izenačil Radim Zohorna. Nato pa je sledil silovit odgovor domačih hokejistov, ki so s tremi zadetki v 83 sekundah odločili zmagovalca. Pri tretjem golu je s podajo sodeloval prav Kopitar, nato pa je slovenski as zaključil "juriš" kraljev v peti minuti zadnjega dela igre ter zadel za 5:2. Končni izid je postavil Sean Durzi (gol in dve podaji) 100 sekund pred koncem tekme.

Kralji se bodo v noči na nedeljo v gosteh pomerili s Seattle Kraken. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Kralji se bodo v noči na nedeljo v gosteh pomerili s Seattle Kraken. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Hokejiste iz mesta angelov naslednja tekma čaka v noči na nedeljo, ko se bodo v gosteh pomerili s Seattle Kraken.

Na vrhu pacifiške divizije imajo Vegas Golden Knights pet točk naskoka, pred kralji pa so še Anaheim Ducks s 45 točkami.

Prvo mesto na zahodu sicer zasedajo Nashville Predators (50).