Urugvajec rešil moštvo iz mesta Beatlov

Nogometaši Liverpoola že v prvem kolu angleškega prvenstva ob dve točki.
Fotografija: Darwin Nuñez in Mohamed Salah sta Liverpool rešila iz rezultatske zagate. FOTO: Peter Cziborra/Reuters

Nogometaši Liverpoola, eni izmed favoritov angleškega nogometnega prvenstva, so se opekli že v prvem ligaškem kolu. Na gostovanju pri povratniku v elitno druščino Fulhamu so igrali le neodločeno, izid je bil 2:2. Varovanci Jürgna Kloppa so bili v prvem polčasu slabši tekmeci in so se zasluženo znašli v zaostanku, ko je v polno zadel srbski ostrostrelec Aleksandar Mitrović.

V drugem delu pa je nemški strateg v igro poslal novinca Darwina Nuñeza, ki je poživil igro podprvakov, ki so imeli v drugem delu kar nekaj lepih priložnosti. Urugvajec je v 64. minuti po asistenci Mohameda Salaha s strelom s peto poskrbel za izenačenje, toda v 72. minuti so domači spet vodili, Mitrović je dosegel še en gol, tokrat z bele točke. Pred tem je Virgil van Dijk v kazenskem prostoru storil prekršek prav nad Srbom. A Liverpoolčani so še enkrat odgovorili, v 81. minuti je z veliko mere sreče spet udarila naveza Nuñez/Salah, končni izid je postavil Egipčan, ki je od Nuñeza odbito žogo pospremil v mrežo.

Izidi 1. kola premier league:

petek:

Crystal Palace : Arsenal 0:2 (Gabriel Martinelli 20., Marc Guehi 85.- avtogol)

sobota:

Fulham : Liverpool 2:2 (Aleksandar Mitrović 32., 72.-11 m; Darwin Nuñez 64., Mohaled Salah 80.)