Veliki derbi Olimpije in Maribora brez golov

Za Ljubljančane že v 9. minuti Vombergar zadel prečko, v nadaljevanju priložnosti tudi za Štajerce. V Novi Gorici presenetljiv poraz favoriziranih Domžalčanov.
Fotografija: Đorđe Ivanović v derbiju tokrat ni bil pri strelu. FOTO: Jože Suhadolnik/Delo
Đorđe Ivanović v derbiju tokrat ni bil pri strelu. FOTO: Jože Suhadolnik/Delo

Nogometna nedelja je v Sloveniji predvsem obarvana z velikim derbijem Olimpije in Maribora, v katerem ni bilo golov. V prvem polčasu so bili v Stožicah vodstvu bližje domači zmaji, med drugim je Andres Vombergar v 9. minuti po strelu z glavo zadel prečko.

Nadaljevanje pa je nato prineslo več živahnosti tudi pred vrati ljubljanskega moštva, vijolični so se bolj odločno lotili naloge, obenem pa ob posameznih poskusih domačega moštva trepetali. Vendar pa sta oba vratarja, Žiga Frelih pri Olimpiji ter Ažbe Jug pri mariborski zasedbi, ostajala zanesljiva. Tako v zelenem kot tudi vijoličnem taboru so si tudi mislili, da so oškodovani za enajstmetrovko, vendar je v obeh primerih domnevnih prekrškov glavni sodnik Matej Jug iz Tolmina z roko pokazal nadaljevanje igre.

Olimpija je tako ohranila dve točki prednosti na vrhu lestvice pred Mariborom (59:57), pričakovati pa gre še napet boj v treh kolih do konca prvenstvene sezone.

V uvodni tekmi dneva pa so Goričani presenetljivo ugnali Domžalčane. Slednjim se je tako zataknilo po peih zaporednih tekmah brez poraza, šok so doživeli na Primorskem že po 12 minutah, ko so zaostajali z 0:2. Nogometaši Gorice bi lahko po 1. polčasu vodili lahko celo z višjim izidom, v nadaljevanju pa so se favorizirani gostje le zbudili, toda moči in zbranosti za izenačenje ali celo zasuk ni bilo.

Nogometaši Brava so v sobotnem sporedu 33. kola presenetili Muro, štiri minute pred koncem je David Brekalo zabil za izenačenje na 2:2 in tako presenetljiv remi v Fazaneriji.

Povrh je Mura vodila po uvodnih 45 minutah z 2:0, vse je kazalo na njeno zmago in tri točke, s katerimi bi se izenačila na vrhu z Olimpijo. Tako pa je zdaj na 2. mestu ujela Maribor, toda pred vodilnima moštvoma na lestvice je jutrišnji veliki derbi v Stožicah.

Ta bi zagotovo do vrha napolnil največji štadion pri nas, kajpak bi bilo živahno tudi na tribunah danes v nogometno vzneseni Murski Soboti. Morda bi tudi navijači pomagali črno-belim do zmage, obenem pa si tudi Bravo s svojim moštvom zasluži vse pohvale za dinamiko in vztrajnost v igri.

V uvodni tekmi 33. kola prve slovenske nogometne lige je moštvo Celja ugnalo CB24 Tabor v Sežani z izidom 1:0. Odločilni gol za zmago, s katero so se lanski prvaki še bolj oddaljili od zadnjega mesta na lestvici, je že zgodaj zabil Matic Vrbanec.

V prvem polčasu bledi gostitelji so prvo nevarno akcijo uprizorili v 50. minuti, po je bil po kotu z leve strani v skoku najvišji Nemanič, do tedaj povsem nezaposleni gostujoči vratar Matjaž Rozman pa je njegov strel z glavo ubranil. Še najbolj vroče je bilo pred celjskimi vrati v 74. minuti, ko je Antonio Azinović po kotu z desne strani žogo podaljšal do Antoina Makoumbouja, a je ta slabo streljal z glavo.