639 ogledov

Na poslastici med Bayernom in Red Bullom padlo kar osem zadetkov

Bayern München Profimedia
Bayernu je po toči golov pripadel nemški superpokal.

Nogometaši Bayerna so z lovoriko odprli sezono 2022/23. Osvojili so nemški superpokal, potem ko so v Leipzigu ugnali domačo zasedbo s 5:3.

Bayern, nemški prvak, je že v prvem polčasu tekmecu, sicer branilcu pokalne lovorike, nasul tri gole. Strelci so bili Jamal Musiala, Sadio Mane, ki je prišel kot velika okrepitev iz Liverpoola, in Benjamin Pavard.

Bayern München | Avtor: Profimedia Profimedia

Marcel Halstenberg je v 60. minuti zmanjšal zaostanek Leipziga, a je Serge Gnabry šest minut pozneje znova poskrbel za varno vodstvo Bavarcev. To se je malo skrčilo v 77. minuti, ko se je med strelce vpisal vse bolj cenjeni Leipzigov "ofenzivec" Christophe Nkunku.

Ta je zadel že v prvem delu, a iz prepovedanega položaja, podobno se je v drugem delu zgodilo Maneju. V 89. minuti pa je Dani Olmo, ki je v 52. minuti zamenjal nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla, vendarle poskrbel za zanimivo končnico, ko je zadel za 3:4.

Že v osmi minuti sodniškega dodatka pa je Bayern vendarle dokončno odločil zmagovalca, zadel je še Leroy Sane in klubu priigral deseto tovrstno lovoriko in tretjo zaporedno. Leipzig ostaja brez nje.