New York Rangers NHL Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar St. Louis Blues Philadelphia Flyers Seattle Kraken liga NHL

Torek, 19. 10. 2021, 7.18

liga nhl, 18. oktober

Letalci nadigrali novince, Kopitar prva zvezda uvodnega tedna

Travis Konecny Philadelphia | Travis Konecny je v 13. minuti popeljal Philadelphio v vodstvo proti Seattlu z 2:0. Letalci so na koncu zmagali s prepričljivih 6:1. | Foto Reuters

V noči na torek so v ligi NHL odigrali štiri tekme. Najvišjo zmago večera so dosegli hokejisti Philadelphia Flyers, ki so doma s "teniških" 6:1 odpravili novince iz Seattla. St. Louis je na festivalu zadetkov, doseženo jih je bilo kar 11, v gosteh premagal Arizono, New York Rangers in Anaheim pa sta prišla do zmag v gosteh po podaljšku. Slovenski hokejski as Anže Kopitar je doživel veliko čast. Izbran je bil za prvo zvezdo uvodnega tedna nove sezone.

Pierre Racicot
Sportal Dolgoletne sodniške izkušnje iz lige NHL na ljubljanskem ledu

Pri St. Louis Blues je bil posebej razpoložen Jordan Kyrou, ki je dvema goloma dodal še dve podaji, skupno pa je po dveh tekmah pri šestih točkah (2 gola, 4 podaje). Danes je 23-letni Kanadčan podal za prva dva zadetka svoje ekipe, sam pa je zadel za 3:2 ter nato še za 6:2, s čimer je St. Louis končal niz petih zaporednih golov za na koncu zanesljivo zmago.

Vrhunci dvoboja na tekmi med Arizono in St. Louisom:

Prvaki iz sezone 2018/19 so sezono začeli z dvema zmagama in ostajajo eno od desetih moštev v NHL, ki še niso oddala točke. Eno je danes oddal Toronto. Javorovi listi so morali priznati premoč New York Rangers z 1:2, potem ko je po podaljšku tekmo odločil Artemij Panarin. Igor Šesterkin je v vratih Newyorčanov zbral 32 obramb in odločilno prispeval k drugi zmagi Rangers na četrti tekmi te sezone.

Prav tako je po podaljšku danes slavilo moštvo Anaheim Ducks. Racmani so po dveh tretjinah zaostajali z 1:2, potem pa je najprej za podaljšek zadel Rickard Rakell v 53. minuti, po treh minutah in pol dodatnega časa pa je tekmo odločil 19-letni Jamie Drysdale.

Najvišji poraz so doživeli novinci

Najvišji poraz dneva je pripadel novincem v ligi. Seattle je na tujem ledu prejel pol ducata zadetkov proti Philadelphii in ostaja pri treh osvojenih točkah po štirih tekmah. Pri Philadelphii je gol in dve podaji prispeval Derick Brassard, še deset drugih hokejistov letalcev pa je vpisalo vsaj točko.

Los Angeles Kings slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja bodo naslednji obračun odigrali v noči na sredo, ko bodo gostovali pri Nashville Predators.

Kopitar prva zvezda uvodnega tedna

Anže Kopitar je prva zvezda uvodnega tedna nove sezone lige NHL. Končal ga je s štirimi zadetki in tremi asistencami na dveh tekmah. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Anže Kopitar je prva zvezda uvodnega tedna nove sezone lige NHL. Končal ga je s štirimi zadetki in tremi asistencami na dveh tekmah. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Slovenski hokejist Anže Kopitar se je pričakovano znašel med prvimi tremi imeni, ki so najbolj zaznamovala uvodni teden lige NHL.

Gorenjec je na dveh tekmah v statistiko vpisal štiri zadetke in tri asistence, na uvodnem obračunu proti Vegasu je navdušil s hat-trickom in dvema podajama. Postal je prvi Kralj s petimi točkami na prvi tekmi sezone. Kopitarja so pri NHL izbrali za prvo zvezdo tedna.

Kopitarju družbo med trojico delata še dva kapetana moštev, Washingtonov Aleksander Ovečkin in Tampin Steven Stamkos. Ruski zvezdnik je na dveh tekmah trikrat zadel in dvakrat podal, Kanadčan pa je branilcem naslova pomagal s tremi goli in štirimi podajami na treh tekmah.