Krimovke neuspešne proti danskim prvakinjam

Ljubljana, 04. 12. 2022 15.31 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
Ž.K., STA
2

Rokometašice Krima Mercatorja so na domači tekmi 7. kroge Lige prvakinj izgubile proti danskemu Odenseju s 23:29. Varovanke Dragana Adžića so tako doživele še peti evropski poraz v sezoni, ki jih trenutno uvršča na šesto mesto skupine A. Krimovke so sicer prvi polčas prepričljivo dobile s štirimi zadetki prednosti, a so Danke v drugem delu izboljšale svojo obrambo, rokometašice ljubljanskega moštva pa popustile. Po 40 minutah igre so prvič izid izenačile, na koncu pa slavile zmago za šest golov.

Rokometašice Krima so po več kot enomesečnem premoru zaradi novembrskega evropskega prvenstva v Sloveniji, Črni gori in Severni Makedoniji spet igrale v evropski ligi prvakinj. A kljub dobri predstavi v prvem polčasu, ki so ga prepričljivo dobile s štirimi goli prednosti, so na koncu morale priznati premoč Odenseju.

Po izenačenem uvodu so se krimovke po zadetku Alje Varagić oddaljile na prednost treh zadetkov (7:4). Po nekaj dobrih obrambah brazilske vratarke v vratih Krima Barbare Arenhart so domačinke povišale svojo prednost na pet zadetkov (10:5) in gostujoči trener Ulrik Kirkely je bil primoran vzeti prvo minuto odmora.

Izbranke črnogorskega strokovnjaka Dragana Adžića so v prvem delu dobro igrale in prišle do svoje najvišje prednosti na dvoboju, ko so povedle s sedmimi goli razlike (13:6) po uspešno izvedeni sedemmetrovki Jovanke Radičević. Dankam se je uspelo malenkost približati na zaostanek treh zadetkov, ko je bila natančna Dione Housheer, a Ljubljančanke so do konca prvega dela zadržale lepo prednost.

Drugi polčas so rokometašice Odenseja odprle bolje, predvsem so izboljšale obrambo, in se po dobrih petih minutah približale le na gol zaostanka (17:16). Po desetih minutah nadaljevanja pa so Danke prvič na tekmi prišle do izenačenja (18:18) po zaslugi Mie Hojlund. Deset minut pred koncem dvoboja je Odense z zadetkom Rikke Iversen prvič na tekmi povedel.

Za tem so danske rokometašice prevzele pobudo in kmalu v razmaku štirih minut povedle za pet zadetkov. Do konca so Danke držale svoj ritem in dvoboj dobile z razliko šestih zadetkov.

Pri Odenseju sta bili s šestimi zadetki najuspešnejši Maren Nyland Aardahl in Bo van Wetering, pri krimovkah pa so štiri gole dosegle Jovanka Radičević, Tjaša Stanko in Barbara Lazović.

Krim - Odense
Krim - Odense FOTO: Luka Kotnik

"Čestitke gostujoči ekipi za odličen drugi polčas. Žal nismo zdržali ritma iz prvega polčasa, odgovora na obrambo 5:1 nismo imeli. Zahtevno tekmo smo pričakovali, odgovornost za razplet pa prevzemam nase. Prihodnji teden nas čaka povratno srečanje, na katerem verjamem, da bomo pokazali kakovostnejšo predstavo," je po dvoboju dejal strateg domačih Adžić.

"Čestitke ekipi Odenseja. Po takšni tekmi težko zberem misli. Prvi polčas je bil za v učbenike, v drugem pa je na parket prišla povsem drugačna ekipa. Izgubile smo ritem v napadu, tekmicam podarile preveč žog, kar so Danke kaznovale s hitrimi protinapadi," pa je tekmo ocenila Nina Žabjek.

Krimovke so na sedmih evropskih tekmah v letošnji sezoni ob petih porazih le dvakrat zmagale. Premagale so le francoski Brest Bretagne in češki Banik Most, ki se na lestvici skupine A nahajata za Krimom.

Rokometašice Krima bodo kmalu imele priložnost za maščevanje, saj za naslednjo tekmo v ligi prvakinj odhajajo na gostovanje prav k Odenseju.