[2]
177981

Avtor: Klemen Verlič
5. 12. 2022, 20.30

Nogometaši Interja so z odliko opravili s prijateljsko tekmo proti malteški Gziri. Milanski klub je brez večjih težav zmagal s kar 6:1.

Malteško moštvo kljub prednosti domačega terena na tekmi, ki se je začela s polurno zamudo, ni imelo možnosti. Italijanski velikan je mrežo Gzire začel tresti že v šestnajsti minuti, ko je Inter v prednost popeljal 22-letni Raoul Bellanova. Prednost gostov je že devet minut pozneje podvojil Albanec Kristjan Asllani.

Da ne bi Maltežanom tekma prehitro ušla iz nadzora, je za 2:1 v 32. minuti zaostanek domačih zmanjšal brazilski Jefferson. Kljub temu je Inter prednost hitro znova povišal. Izjemen prosti strel je v 39. minuti izvedel Hakan Calhanoglu. Tri minute pozneje pa je končni izid prvega polčasa pri 1:4 postavil Robin Gosens.

Že pred začetkom drugega polčasa je Simone Inzaghi na klopi italijanske zasedbe naredil kar pet menjav. V nadaljevanju pa zamenjal še preostalih sedem članov prve enajsterice, v kateri se je v vratih znašel tudi Samir Handanović. Med rezervisti sta se najbolj izkazala Federico Dimarco, ki je v polno meril v 70. minuti in asistent pri njegovem golu Henrikh Mkhitaryan, ki je postavil končni izid v 91. minuti srečanja.

Inter bo novo prijateljsko tekmo odigral že v sredo, ko mu bo nasproti stal na papirju močnejši tekmec, in sicer Red Bull Salzburg Benjamina Šeška.

Inter – Salzburg v sredo ob 17.55 na Š1!

Foto, video: Šport TV

1

Stojanović: Najtežje so tekme po derbijih, Mariboru proti Rogaški zagotovo ne bo lahko (VIDEO)...Več

2

Tavares za Šport TV: Kljub temu, da ne igram več, s svojimi izkušnjami še vedno pomagam ekipi (VIDEO)...Več

3

Odziv po večnem derbiju: Pohvale na račun glavnega sodnika (VIDEO)...Več

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več