Liga Evropa

Roma do minimalne zmage v Milanu, Leverkusen premagal West Ham

Ljubljana, 11. 04. 2024 23.00 | Posodobljeno pred 18 dnevi

Na četrtfinalnih obračunih Lige Evropa so nogometaši Milana z 0:1 izgubili proti Romi, Liverpool je na Anfieldu z 0:3 klonil proti Atalanti, Bayer Leverkusen je v končnici obračuna dvakrat zabil in z 2:0 premagal West Ham, Benfica pa je pred domačimi navijači z 2:1 ugnala Marseille.

Milan - Roma
Milan - Roma FOTO: AP

Na obračunu med dvema razpoloženima italijanskima velikanoma so prvi zapretili nogometaši Rome. Do strela je po podaji Romela Lukaka prišel Stephan El Shaarawy, vratar Milana Mike Maignan pa se je izkazal z obrambo in žogo poslal za svoja vrata. Izvedbo kota je prevzel Paulo Dybala, v kazenskem prostoru pa je bil najvišji Gianluca Mancini, ki je Rimljane popeljal v vodstvo. Prvi polčas se je končal z rezultatom 0:1, rossoneri so v drugem delu iskali izenačujoči zadetek, ki pa ga na žalost večine navijačev na San Siru niso uspeli najti.

Liverpool - Atalanta
Liverpool - Atalanta FOTO: AP

Favorizirani Liverpool se je na Anfieldu v zaostanku znašel v 38. minuti, ko je Atalanto v vodstvo popeljal Gianluca Scamacca. Trener redsov Jürgen Klopp je po odmoru v igro poslal tri prvokategornike, tudi slednji pa niso uspeli zaustaviti razigranega Scamacce, ki je v 60. minuti podvojil prednost Italijanov. V nadaljevanju je Mohamed Salah znižal zaostanek, a iz prepovedanega položaja, na kolena pa je Angleže v 83. minuti spravil Mario Pašalić, ki je zadel za končnih 0:3.

Prvi polčas tekme med Bayer Leverkusnom in West Hamom je minil brez zadetkov, so bili pa veliko nevarnejši Nemci, ki pa kljub številnim priložnostim niso uspeli premagati gostujočega vratarja. Za močan pritisk so bili domačini nagrajeni šele v 83. minuti, ko je žoga po zmedi v kazenskem prostoru pristala pri Jonasu Hofmannu, slednji pa je z lepim zaključkom poskrbel za veselje na BayAreni. Več kot zaslužen drugi zadetek je v 91. minuti z glavo dosegel Victor Boniface.

Statistika tekme Bayer Leverkusen - West Ham
Statistika tekme Bayer Leverkusen - West Ham FOTO: Sofascore.com

Benfica je pred domačimi navijači proti Marseillu povedla po malce več kot četrt ure igre, pod zadetek pa se je podpisal Rafa Silva. Portugalci so v drugem polčasu nadaljevali z odlično igro, kronani pa so bili v 52. minuti, ko je zadel Angel Di Maria. Zaostanek Francozov je v 67. minuti znižal Pierre-Emerick Aubameyang.