Ferencvaroš liga prvakinj Krim Mercator Krim Mercator

Nedelja, 3. 4. 2022, 17.40

2 leti

LIGA PRVAKINJ, OSMINA FINALA (POVRATNE TEKME)

Velik uspeh Krimovk, ki so v družbi najboljših v Evropi!

Krim Ferencvaros, Katarina Krpež Šlezak | Krimovke so si priigrale četrtfinale lige prvakinj. | Foto Nik Moder/Sportida

Krimovke so si priigrale četrtfinale lige prvakinj.

Rokometašice Krima Mercatorja so se s skupnim izidom 55:52 uvrstile v četrtfinale evropske lige prvakinj. Ljubljanska ekipa je na prvi domači tekmi pred tednom dni premagala madžarski Ferencvaros s 33:26, na sobotni povratni tekmi v Budimpešti pa je izgubila z 22:26 (10:8). V četrtfinalu se bodo Ljubljančanke udarile z branilkami naslova prvakinj.

Krim Ferencvaros
Sportal Krimovke odločno po veliki podvig

Okrepljene Krimovke - pred kratkim je vodstvo ljubljanskega kluba v svoje vrste zvabilo dve kakovostni igralki iz Rusije, slovensko zvezdnico Ano Gros iz moskovskega CSKA, tik pred današnjo tekmo pa še črnogorsko krožno napadalko Tatjano Brnović iz Rostova na Donu - so na prvi tekmi na kolena položile tradicionalne mednarodne tekmice in naredile velik korak proti četrtfinalu.

Tudi na današnji povratni tekmi so krimovke igrale na zmago, a jim ni uspelo. Vseeno so se s porazom 22:26 veselile napredovanja. V četrtfinalu se bodo Ljubljančanke pomerila z norveško ekipo Vipers Kristiansand, v minuli sezoni zmagovalko lige prvakinj. Prva tekma bo 30. aprila v Ljubljani, povratna pa teden dni kasneje v Kristiansandu.

Začele slabo ...

Ljubljančanke so slabo začele tekmo v predmestju madžarske prestolnice. Že po desetih minutah so - po obojestransko raztrgani igri - zaostale za tri gole (2:5), tako da je trenerka Natalija Derepasko že v zgodnjem obdobju tekme zahtevala minuto odmora.

Njeni napotki so bili učinkoviti, krimovke so do konca prvega polčasa povsem zasenčile domače rokometašice. Po golih Ane Gros in Andree Lekić so dve minuti kasneje povsem zadihale za ovratnik domačim rokometašicam (4:5), v 18. minuti jih ujele (6:6), potem ko je zadela Paula Posavec, le minuto kasneje pa je Katarina Krpež-Šlezak svoje soigralke popeljala do prvega vodstva na tekmi (7:6).

... nadaljevale živčno ...

Nadaljevanje je bilo zelo živčno. Obe ekipi sta naredili veliko tehničnih napak, manj jih je vendarle bilo na strani slovenske, ki je v končnici zaigrala bolj preudarno ter se po golih Lekićeve in Tatjane Brnović na veliki odmor odpravila z dvema goloma prednosti (10:8).

Slovenske prvakinje so v začetku druge polovice tekme po golu Nataše Ljepoja povedle z 11:8, a nato gostiteljicam dovolile, da so med 33. in 36. minuto naredile delni izid 4:0 in jih pahnile v zaostanek (11:12).

... končale z dovolj nizkim porazom

Slovenske prvakinje so z nekaterimi korekcijami v svoji igri vzpostavile nadzor nad domačimi rokometašicami, kljub nekoliko slabši predstavi v končnici - v 53. minuti so zaostale 18:21 - pa velikega kapitala v golih iz prve tekme v Ljubljani niso ogrozile. Na koncu so se zasluženo prebile med osem najboljših ekip v najbolj prestižnem klubskem tekmovanju na stari celini, ki so ga že osvojile v letih 2001 in 2003.

V ljubljanski ekipi sta bili na današnji tekmi najbolj učinkoviti Ana Gros in Paula Posavec, obe sta dosegli po štiri gole.

Natalija Derepasko: Kljub porazu smo se uvrstile med najboljših osem ekip v Evropi, kjer se ne vsekakor želimo ustaviti. | Foto: Ana Kovač Natalija Derepasko: Kljub porazu smo se uvrstile med najboljših osem ekip v Evropi, kjer se ne vsekakor želimo ustaviti. Foto: Ana Kovač

Ne želijo se ustaviti v četrtfinalu

"Večino tekme smo igrali zelo dobro v obrambi, potem so se začele napake. Dobile smo preveč hitrih zadetkov, nekaj jih tudi zgrešile. Kljub porazu smo se uvrstile med najboljših osem ekip v Evropi, kjer se ne vsekakor želimo ustaviti," je po končni zmagi dejala Natalija Derepasko.

"Zelo sem zadovoljna z razpletom tekme in ponosna na ekipo. Vedele smo, da bo tekma tako psihično kot tudi fizično zahtevna, tudi zato smo se borile od prve do zadnje minute. Vseskozi smo ohranjale mirne glave, ni nas poneslo. Pokazale smo odlično ekipno predstavo, ki nam je prinesla tako želeno napredovanje," je dodala Ana Gros.

"Zelo sem ponosna, smo korak bližje cilju. Vzdušje v dvorani je bilo fenomenalno. Ko je težko, so navijači vedno tisti, ki lahko tehtnico prevesijo v našo korist in vesela sem, da so po dveh letih lahko potovali z nami. Z njihovo podporo je bilo vsekakor lažje," je pristavila Andrea Lekić.

Liga prvakinj, osmina finala (povratne tekme)