Roma odbila vse napade Leicestra za finale Konferenčne lige

Rim, 05. 05. 2022 19.58 |

M.J., A.V., Ž.K.
11

Na povratni polfinalni tekmi Uefine Konferenčne lige so nogometaši Rome z zadetkom Tammyja Abrahama v 11. minuti prvega polčasa premagali zasedbo Leicester Cityja in se s skupnim izidom 2:1 uvrstili v veliki finale, ki bo na sporedu 25. maja v Tirani. Nasprotnik Sinov volkulje bo nizozemski Feyenoord, ki je v drugem polfinalu s skupnim izidom 3:2 izločil francoski Marseille.

Tammy Abraham zadel za 1:0

Nogometaši Rome so v skladu z napovedmi svojega trenerja Joseja Mourinha v povratni polfinalni dvoboj Konferenčne lige proti Leicester Cityju krenili odločno v želji, da čim prej dosežejo vodilni zadetek, ki bi jim v nadaljevanju tekme nekoliko olajšal delo. Prvič so Sinovi volkulje ogrozili gostujoča vrata v 8. minuti, ko je kapetan Lorenzo Pellegrini izvedel prosti strel z roba kazenskega prostora z leve strani, a je čuvaj mreže Lisic Kasper Schmeichel žogo odbil v kot.

Statistika tekme Roma - Leicester
Statistika tekme Roma - Leicester FOTO: Sofascore.com

Le dve minuti pozneje so domači izvedli hiter protinapad, ki ga je zaključil Pellegrini, a je bil danski reprezentančni vratar znova na pravem mestu. Silovit pritisk varovancev Joseja Mourinha je obrodil sadove minuto pozneje, ko je po izvedenem kotu z desne strani Pellegrinija do strela z glavo prišel Tammy Abraham, ki je neubranljivo zadel za vodstvo Rome z 1:0. V uvodnih četrt ure igre je bil domači kapetan nerešljiva uganka za obrambo gostov, v 17. minuti je lepo preigraval na levi strani gostujočega kazenskega prostora in prišel do zaključnega strela, toda Schmeichel se ni pustil zmesti in ostalo je pri minimalnem vodstvu Rome. V drugem delu prvega polčasa pa je Leicester le prišel do svoje igre, stopnjeval pritisk proti domačim vratom, a si omembe vredne priložnosti, ki bi morda spremenila potek srečanja na Olimpicu, ni priigral.

Lorenzo Pellegrini
Lorenzo Pellegrini FOTO: Sofascore.com

Roma v drugem polčasu z organizirano obrambo, Leicester pa preveč 'sterilen' v napadu
Čeprav je Leicester tudi v drugem polčasu obračuna na rimskem Olimpicu (jalovo) napadal, je Roma brez večjih težav ohranjala minimalno prednost. Vezist gostov Dewsbury-Hall je v 12. minuti nadaljevanja poskusil s strelom od daleč, ki pa je končal nad prečnikom.

V 64. minuti je za Romo z glavo poskusil še Chris Smalling, ki pa je bil podobno neuspešen kot nekaj trenutkov pred tem Dewsbury-Hall na drugi strani. Verjeli ali ne, gostje so do prvega strela v okvir vrat prišli šele v 79. minuti, ko je po sredini sprožil Maddison, a je bil Romin vratar Rui Patricio zanesljiv. Leicester je v zaključku obračuna vse sile usmeril v napad, v drugi minuti sodnikovega dodatka je znova poskusil Maddison z levico, ki pa ni zadel cilja.

Izid, Konferenčna liga, polfinale, povratni tekmi, izida:
Roma – Leicester City 1:0 (1:0)  /1:1/
Abraham 11.

Začetni enajsterici:
Roma: Rui Patrício; Mancini, Smalling, Ibañez; Karsdorp, Cristante, Sérgio Oliveira, Zalewski; Pellegrini, Zaniolo; Abraham.

Leicester: Schmeichel; Ricardo Pereira, Fofana, Evans, Justin; Maddison, Tielemans, Dewsbury-Hall; Lookman, Vardy, Barnes.

/ / - izid s prve tekme

Marseille - Feyenoord 0:0  /2:3/

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

23.02

Najlepša hvala za vašo pozornost,

čakajo nas le še tri finala: v Ligi Evropa se bosta 18. maja pomerila Eintracht Frankfurt in Rangers, v Konferenčni ligi 25. maja Roma in Feyenoord, v finalu Lige prvakov pa 28. maja Liverpool in Real Madrid.