Zimski športi

Slivniku na SP osmo mesto v veleslalomu

Madrid, 26. 01. 2023 16.12 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Slovenski parasmučar Jernej Slivnik je na svetovnem prvenstvu v španskem Espotu danes v svojem prvem nastopu osvojil osmo mesto v veleslalomu. Zmagal je Norvežan Jesper Pedersen. Slivnika v soboto čaka še slalomski nastop.

Jernej Slivnik je edini slovenski predstavnik na letošnjem največjem tekmovanju za parasmučarje. V veleslalomu, kjer je na prejšnjem SP v Lillehammerju končal na sedmem mestu, je bil tokrat osmi, za zmagovalcem je zaostal 10,55 sekunde. V boju za medalje sta se na vrhu pomerila stara tekmeca v kategoriji sedečih smučarjev. Tokrat je bil boljši Norvežan Jesper Pedersen, ki je Nizozemca Jeroena Kampschreurja ugnal za 79 stotink. Tretji je bil še en Nizozemec Niels de Langen (+ 3,80). Slivnik je v generalki pred SP pred dnevi nastopal v Švici, kjer je v Veysonnazu na treh tekmah svetovnega pokala trikrat zasedel četrto mesto, na dveh veleslalomih in slalomu.

Slalom bo tudi njegova druga in zadnja disciplina na tekmovanju v Španiji, na sporedu bo v soboto. Na prejšnjem SP je bil 22-letni Hrušičan na Norveškem v tej disciplini četrti.