Olimpija izgubila proti Pustertalu, odločala bo torkova tekma v Hali Tivoli

Bruneck, 25. 02. 2024 20.12 |

Ž.K., STA
1

Hokejisti Olimpije so na prvi tekmi dodatnih kvalifikacij za uvrstitev v končnico v gosteh izgubili z italijanskim Pustertalom s 3:0. Ljubljančani si bodo tako tretjo tekmo poskušali priboriti v torek zvečer, ko bo v ljubljanski Hali Tivoli na sporedu druga tekma.

Moštvi igrata na dve zmagi, zato Olimpija pred domačim občinstvom nujno potrebuje zmago. V kolikor bo zmajem v torek zvečer uspelo izid v zmagah poravnati na 1:1, bo o napredovanju odločala tretja tekma, ki bo v četrtek na Južnem Tirolskem.

Gostitelji so povedli v sedmi minuti, ko je zadel v Kanadi rojeni Daniel Catenacci po podaji italijanskega reprezentanta Alexa Petana sekundo pred tem, ko bi se na led vrnil izključeni Trevor Gooch. Z 1:0 se je tudi končala uvodna tretjina, v kateri so domači sprožili tri strele več od gostov (11:8), a slednjim enkrat tudi številčne prednosti ni uspelo izkoristiti.

V rednem delu je sicer tri izmed štirih tekem dobila Olimpija, ki je bila oktobra boljša s 4:2, novembra s 6:3 in konec januarja s 4:3, Pustertal pa je edino tekmo dobil na začetku januarja s 6:3.

V drugi tretjini so ljubljanski hokejisti po nevarnejšem začetku gostiteljev v drugem delu druge tretjine ne le vzpostavili ravnotežje v napadu, ampak sprožili pet strelov več. Izid je ostal nespremenjen tudi po eni izključitvi na vsaki strani. Olimpija je imela tudi tretjo priložnost z igralcem več na ledu. Le sedem sekund po tem, ko se jim je uspelo ubraniti, pa so domači znova zadeli.

V začetku 34. minute je bil uspešen Kanadčan Ryan Stanton. Slabi dve minuti pred koncem drugega dela je bil drugič zaporedoma v dobrih treh minutah na klopi za kaznovane Dean Zachary, a tudi te priložnosti Ljubljančani niso kaznovali.

Sedmi strel na gol v zgolj dobrih štirih minutah zadnjega dela so domači pretvorili v vodstvo s 3:0. Spet je bil uspešen Catenacci po asistenci Petana, ko je izkoristil drugo od treh številčnih premoči dotlej. Ljubljančani so do konca tretjine izenačili razmerje v strelih v tem delu na 12:12, a jim vratarja domačih Jaka Smitha ni uspelo premagati.

V drugem paru dodatnih kvalifikacij se merita Innsbruck in Vorarlberg. Slednji so prvo tekmo dobili s 6:3.