Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

ku
0 12.02.2023 06:31:11

Kakšna drama! Dončić in Irving sta končno zaigrala skupaj, Dallas pa je ... (video)

Luka Dončić se je končno vrnil na parket po poškodbi pete in prvič zaigral z novim zvezdniškim soigralcem Kyriejem Irvingom.

Po tem, ko je Dallas še brez Luke Dončića dobil prvo tekmo s Sacramentom, pa je moral na drugim medsebojni tekmi priznati premoč po podaljšku. Domačini so bili boljši s 133:128, dvoboj pa je zaznamovala tudi vrnitev Luke Dončića po poškodbi pete.

Slovenski zvezdnik je tako prvič zaigral skupaj z zvezdniškim soigralcem Kyriejem Irvingom. Slednji je bil tudi najučinkovitejši strelec Dallasa z 28 točkami, Dončić jih je dosegel 27, dodal pa je še 9 skokov in 5 asistenc. A zvezdniški dvojec Dallasa je tokrat zasenčil De'Aaron Fox s 36 točkami, od tega jih je 26 dosegel v zadnji četrtini in obeh podaljških.

Tokrat je bil dvoboj bolj tesen od tistega petkovega, kralji pa so v drugi četrtini vodili tudi za 13 točk. Dallas se je še pred polčasom vrnil in nato vodil večji del zadnje četrtine. V njej sta imeli obe ekipi nekaj priložnosti za zmago, a je pri Dallasu trojko zgrešil Reggie Bullock, De'Aaron Fox pa prav tako z razdalje ni bil natančen za domače moštvo.

V podaljšku so nato košarkarji Sacramenta izkoristili nekaj izgubljenih žog Dallasa, trojko za izenačenje pa je 12 sekund pred koncem zgrešil Dončić. Ta se je na parket vrnil po štirih tekmah odsotnosti zaradi poškodbe pete, vseeno pa je Dallas ostal brez četrte zaporedne zmage. Ljubljančan je na parketu preživel 41 minut in dosegel 27 točk, devet skokov in pet podaj. Izgubil je šest žog, iz igre pa zadel 11 od 20 metov.

Značke: dončić, dallas