Kevin De Bruyne je pričaral edini gol prvenstvenega derbija v 22. krogu Premier lige, pri čemer je Belgijca z žogo na začetku akcije zaposlil Joao Cancelo, v objemu katerega kapetan Manchester Cityja tudi slavi na sliki. Foto: Reuters

Ogromno terensko premoč je Manchester City kronal šele v 70. minuti, ko je kapetan Kevin De Bruyne le prebil obrambne okope Chelseaja. Belgijec se je izmuznil N'Golu Kantéju, nato je uporabil Bernarda Silvo kot ščit in na koncu z lepim zavitim strelom poslal žogo mimo branilca v spodnji desni kot nasprotnikovih vrat.

Dvanajsta zaporedna zmaga v Premier ligi

Izjemen gol za 18. zmago sezone, od tega že 12. zaporedno v prvenstvo, s katero je četa Pepa Guardiole naredila ogromen korak proti novemu naslovu prvaka Anglije, drugemu zaporednemu in že četrtemu v zadnjih petih sezonah.

Guardiola od De Bruyna pričakuje še več

"Pomembna tekma in velika zmaga. Imeli so dober načrt in so v obrambi zelo tesno pokrivali. A odigrali smo dobro tekmo, lepo je bilo doseči gol. Vedeli smo, da z današnjo zmago povečujemo razliko, čeprav se nam ni treba ozirati na to," je v prvem televizijskem pogovoru za BT dejal mož odločitve Kevin De Bruyne. 30-letnik je dosegel šesti gol v prvenstvu, v katerem je odigral le 16 tekem.

Manchester City ima zdaj pred seboj tekme s Southamptonom, Fulhamu v pokalu, Brentfordom in Norwichem, nato pa se bodo posvetili osmini finala Lige prvakov proti Sportingu iz Lizbone. Foto: Reuters

V Angliji že prevladuje ocena, da lahko zdaj Manchester City naslov prvaka samo še izgubi, saj ima vse v svojih nogah. "Ekipa je bila izjemna, sijajna. Zmagali smo skupaj. Kevin De Bruyne je nogometaš najvišjega svetovnega kova, a skromen in ponižen, da naredi vse za ekipo. Želim si še več od njega, ker vem, da zmore," je zmagoviti trener Guardiola pel hvalnice na račun svojega kapetana.

V prvem polčasu Chelsea brez poskusa strela

Najlepša priložnost prvega polčasa se je odvila v 39. minuti, ko so se gostitelji nejeverno spraševali, kako to, da niso povedli. Dobrih 20 metrov od svojih vrat si je ogromno napako privoščil Mateo Kovačić, a nenadejanega darila Jack Grealish ni izkoristil oz. točneje: vratar Chelseaja Kepa Arrizabalaga je zablestel z obrambo, četudi je bil že skorajda položena na tla.

Na koncu tekme statistika dokazuje absolutno terensko premoč Manchester Cityja: posest žoge 56:44, poskusi strelov 11:4 in streli v okvir vrat 6:1. V prvih 45 minutah je Chelsea celo ostal brez enega samega poskusa strela!

Že prvi ligaški dvoboj sezone je z 1:0 v Londonu pripadel Manchester Cityju, predtem pa je Chelsea nanizal tri medsebojne zmage, vključno z zmago v finalu Lige prvakov. Foto: Reuters

Osma zaporedna zmaga sinjemodrih

Manchester City je v zmagoviti formi, saj vse od poraza z Leipzigom v zadnjem krogu skupinskega dela Lige prvakov niza zmago za zmago: zdaj je dobil že 8 zaporednih tekem s skupno razliko v golih 26:5.

S porazom v Manchestru je Chelsea sklenil niz neporaženosti pri 11 tekmah. Vse od poraza pri West Hamu v začetku decembra so modri iz zahodnega Londona 6-krat zmagali in 5-krat remizirali, pri čemer so dobili zadnje tri tekme pred prvenstvenim derbijem.

Rezervist Coutinho izničil dva gola Fernandesa

Manchester United je pri Aston Villi povedel že v 6. minuti prek Bruna Fernandesa. Portugalec je bil nato natančen še po dodatni uri igre in vse je kazalo na gladko zmago rdečih vragov. A Steven Gerrard je takoj po golu za 0:2 v igro v 68. minuti poslal najnovejšo okrepitev Birminghamčanov in kakšen zadetek v polno je bil to.

Kakšna sanjska vrnitev Philippa Coutinha! Podaja in gol Brazilca za veliko točko Aston Ville po zaostanku z 0:2 proti Manchester Unitedu. Foto: AP

Brazilec Philippe Coutinho je najprej bil podajalec za gol priključka, ki ga je dosegel Jacob Ramsey v 77. minuti. Že v 81. minuti pa je sam Coutinho dokončal hiter protinapad Aston Ville za končnih 2:2. Sanjska vrnitev Coutinha v Anglijo, kjer se je pri Liverpoolu prebil med zvezdnike, nato pa je poleti 2018 za sanjsko odškodnino odšel v Barcelono, kjer pa se nikakor ni znašel.

Norwich ni več zadnji, nov remi Newcastla

Do tega kroga zadnji Norwich je doma z 2:1 premagal Everton in se je končno znebil dna Premier lige.

V vse večjih težavah je Newcastle, ki kljub prevzemu s strani Savdske Arabije, ne zmore do zmag. Tokrat so srake doma remizirale z neposrednim tekmecem za obstanek Watfordom, ki je izenačil na 1:1 v 88. minuti.

Arsenal s premalo igralci za nedeljski derbi

V nedeljo bi osrednja tekma moral biti severnolondonski derbi Totttenham – Arsenal, a je moralo vodstvo tekmovanja srečanje odpovedati, saj topničarji zaradi izbruha covida-19 nimajo dovolj igralcev za tekmo. Gre za 21. prestavljeno tekmo v sezoni zaradi vplivov pandemije.