Depay v zadnji minuti poskrbel za zmago Nizozemske

Rotterdam, 14. 06. 2022 22.49 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Memphis Depay je z zadetkom v izdihljajih tekme v Rotterdamu Nizozemski priigral vse tri točke potem ko je le dve minuti kasneje po zadetku Garetha Bala iz enajstmetrovke kazalo na remi. Na drugi tekmi skupine A4 pa je bila Belgija v Varšavi z minimalnih 1:0 boljša od Poljske. Veliko blamažo sta sicer v skupini A3 doživeli Italija in Anglija, ki sta visoko izgubili proti Nemčiji in Madžarski.

Za Oranje je prvi zadel Noa Lang, ki je v 17. minuti prikazal izvrstno nogometno spretnost, saj je kot na vrtiljaku zavrtel dva branilca in zadel v desni spodnji kot Wayna Hennesseya. Le šest minut kasneje so Nizozemci povišali na 2:0. Po nekoliko srečnem odbitku je bil prvi pri žogi Cody Gakpo in jo z desnico pospravil v mrežo Valižanov.

Noa Lang je tulipane popeljal v vodstvo
Noa Lang je tulipane popeljal v vodstvo FOTO: AP

Nizozemci niso dolgo vodili z dvema zadetkoma prednosti, saj so nogometaši Walesa v 26. minuti žogo ukradli na sredini igrišča in izpeljali hiter protinapad, ki ga je zaključil Brennan Johnson. Ko je vse že kazalo na zmago Nizozemcev, sta že v sodnikovem podaljšku v kazenskem prostoru domačinov trčila Tyrell Malacia in Connor Roberts. po posredovanju VAR-a so Valižani dobili enajstmetrovko, ki jo je izvedel kdo drug kot Gareth Bale. Wales je bil le dve minuti oddaljen od še kako pomembne točke v boju za obstanek v skupini tri A lige, a so Nizomeci v zadnji minuti izvedli hiter napad, ki ga je z dolgo podajo začel kar vratar Jasper Cillessen, zaključil pa Barcelonin Memphis Depay.

Statistika tekme Nizozemska - Wales

Belgijci pretrd oreh za Poljake

Varovance Roberta Martineza je v 16. minuti v vodstvo popeljal Michy Batshuayi. 28-letni napadalec je z glavo zadel po imenitni podaji Yourija Tielemansa.

Poljaki, pri katerih je bil prvi zvezdnik Robert Lewandowski neviden, so bili povsem blizu zadetku najprejv 31. minuti, ko je Sebastian Szymanski stresel prečko, nato pa še v zadnji minuti rednega dela, ko je Karol Swiderski s strelom z glavo že premagal Simona Mignoleta, a mu je veselje preprečila vratnica.

Szymon Zurkowski in Michy Batshuayi
Szymon Zurkowski in Michy Batshuayi FOTO: AP

V četrti skupini lige A  po štirih tekmah vodi Nizozemska z 10 točkami, Belgija jih ima sedem, Poljska štiri, Wales pa le točko.

V skupini tri lige A sta pravo blamažo doživeli Italija in Anglija. Aktualni evropski prvaki so s 5:2 izgubili proti Nemcem, podprvaki pa na domačem terenu s kar 4:0 proti Madžarom.

Liga B

Škotska je v Erevanu z visokih 4:1 premagala Armenijo, Ukrajina in Irska pa sta se na drugi tekmi skupine ena lige B v Lodžu razšli z 1:1. V skupini 3 je Črna gora v Bukarešti po zaslugi hat-tricka, ki ga je dosegel Stefan Mugoša premagal Romunijo s 3:0, Bosna in Hercegovina pa je v Zenici s Finsko igrala 3:2. Dvakrat je v polno meril Edin Džeko, enkrat pa Miralem Pjanić.

Liga C in D

Reprezentanci Luksemburga in Ferskih otokov sta se v skupini C1 razšli s točko (2:2),  Turčija pa je za 2:0 premagala Litvo. V skupni D1 pa je Moldavija za 2:1 premagala Andoro, Latvijo pa z 2:0 Lihtenštajn.