Jayson Tatum je v prvih treh četrtinah dosegel zgolj tri točke ob metu iz igre 1/13, a na koncu postal veliki junak Keltov. Foto: EPA

Boston, ki je igral le s sedmerico igralcev, je ključne točke dosegel z Jaysonom Tatumom, ki sicer predtem ni imel svojega strelskega večera (5-21 iz igre). Toda v trenutkih, ko se je Philadelphia vračala v igro in lovila tekmeca, je Tatum zadel trojke za 84:83, 87:83 in 95:84.

Kelti so tekmo končali z delnim izidom 14:3, Tatum je vse štiri trojke zadel v zadnjih štirih minutah in 15 sekundah.

Kdo ne mara sedme tekme?

Z 22 točkami je bil najboljši strelec Bostona Marcus Smart. Pri domačih 76ersih sta Joel Embiid in Tyrese Maxey prispevala po 26 točk, pri čemer je prvi dodal še deset skokov. Sedma tekma bo čez dva dni v Bostonu.

"Jaz sem eden najboljših košarkarjev na svetu. Imam nekaj izjemnih soigralcev, ki so mi pravili, naj le mečem, da bo že steklo," je za ESPN dejal Tatum po koncu nenavadne tekme. "Vse, kar je pomembno, je to, da smo zmagali. Zdaj bo sedma tekma, ne gre bolje od tega," je dodal Tatum. Embiid pa je pripomnil: "Kdo ne mara sedme tekme?"

Jokić in Murray nerešljiva uganka

Nikola Jokić je popeljal Nuggetse v konferenčni finale Zahoda. Foto: EPA

Denver je v Phoenixu popolnoma nadigral tekmeca. Že prvo četrtino je dobil s 44:26, polčas pa z 81:51, tako da je bil zmagovalec odločen že precej pred koncem tekme.

"Vso tekmo smo bili agresivni," je dejal Jokić: "Še posebej v prvem polčasu. Bili smo zelo dobri."

V glavni vlogi je bil spet Nikola Jokića, ki je k zmagi dodal nov trojni dvojček z 32 točkami, 12 podajami in 10 skoki. Jamal Murray mu je pomagal s 26 točkami, Kentavious Caldwell-Pope pa z 21. Vlatko Čančar je igral dobri dve minuti za Denver in prispeval podajo.

Pri Phoenixu, ki je igral brez svojega prvega centra DeAndreja Aytona in branilca Chrisa Paula, sta točkovno sicer spet prednjačila Cameron Payne in Kevin Durant z 31 oziroma 23 točkami, vendar je bilo to precej premalo za podaljšanje sezone.

Nuggetsi so se prebili v prvi konferenčni finale po koronskem "mehurčku" 2020. Zdaj Denver čaka na boljšega iz dvoboja Golden State – Los Angeles, Jezerniki pa vodijo s 3:2 v zmagah.

Oslabljeni Phoenix nemočen proti Denverju

Vzhod, polfinale

Šesti tekmi:

PHILADELPHIA (3) – BOSTON (2) 3:3
86:95 (22:29, 21:21, 30:21, 13:24)
Embiid (9/19 iz igre in 10 skokov) in Maxey (9/20 iz igre, 3/9 za tri) po 26, Harden 13 (4/16 iz igre, 0/6 za tri), Tucker 8, Niang 6, House 3, Harris in Springer po 2; Smart 22 (8/15 iz igre,
3/8 za tri), Tatum 19 (5/21 iz igre, 4/11 za tri) in 9 skokov, Brown 17, Brogdon 16 (4/6 za tri), R. Williams 10 in 9 skokov, White 9 (3/5 za tri), Horford 2 in 11 skokov.

Sobota ob 1.30:
MIAMI (8) – NEW YORK (5) 3:2

Zahod, polfinale

Phoenix (4) – DENVER (1) 2:4
100:125 (26:44, 25:37, 25:22, 24:22)
Payne 31 (12/16 iz igre, 7/9 za tri), Durant 23 (8/19 iz igre), Landale 13, Booker 12 (4/13 iz igre, 1/3 za tri) in 8 podaj, Shamet 9, Lee 6, Craig 4, Biyombo 2, Paul in Ayton nista igrala; Jokić 32 (13/18 iz igre), 12 podaj in 10 skokov, Murray 26 (7/16 iz igre, 4/7 za tri), Caldwell Pope 21 (7/11 iz igre, 2/5 za tri), Brown 13, Porter 10, Gordon 8, Green in Braun po 4, Jackson 3, Smith in Watosn po 2, Čančar 0 in 1 podaja v 2 minutah.