234 ogledov

Olimpijo okrepil portugalski napadalec, ki je nastopil celo v Ligi prvakov

Rui Pedro Profimedia
Rui Pedro je novi nogometaš Olimpije.

Slovenski prvoligaš Olimpija Ljubljana je danes na svoji spletni strani sporočil, da se je klubu pridružil 24-letni nekdanji portugalski mladinski reprezentant Rui Pedro, ki lahko igra na več napadalnih pozicijah.

"Vesel sem, da sem podpisal pogodbo z Olimpijo in upam, da bom pripomogel k uspehom kluba," je dejal Portugalec, ki je v Ljubljano prišel danes in se takoj pridružil treningom čete Alberta Riere. "Navijačem lahko obljubim, da bom dal prav vse od sebe na igrišču, da klub doseže zastavljene cilje," dodaja 24-letnik.

Rui Pedro | Avtor: Profimedia Profimedia

Večino kariere je preigral v prvi in drugi portugalski ligi, s Portom pa je igral tudi na eni tekmi lige prvakov. Njegov zadnji klub je bil portugalski drugoligaš Penafiel.

Zanimivo je, da je leta 2016 pri vsega 18 letih debitiral za člansko moštvo Porta, ko je na tekmi portugalskega prvenstva proti Bragi 15 minut pred koncem zamenjal Oliverja Torresa ter v sodnikovem podaljšku dosegel edini zadetek na tekmi, s čimer je prekinil neverjeten klubski niz 520 minut brez doseženega zadetka.

Čez vsega štiri dni je debitiral ter odigral tudi svojo edino tekmo v Ligi prvakov, ko je vstopil v igro s klopi na domači tekmi ob visoki zmagi nad Leicester Cityjem s 5:0. Uefa ga je tekom sezone izbrala tudi za "čudežnega dečka tedna", prav tako pa je bil izbran v idealno postavo Evropskega prvenstva U19.

V ponedeljek proti Gorici portugalski napadalec še ne bo imel pravice nastopa. Prvič bo v zeleno-belem dresu zaigral na naslednji tekmi proti Kopru.