Jetsi porazili Kingse, Hellebuyck je zbral 39 obramb

Los Angeles, 28. 10. 2022 10.56 |

STA, T.Š.
0

Hokejisti Los Angeles Kings so v ligi NHL vpisali domači poraz. Od dvakratnih prvakov lige NHL je bila boljša kanadska zasedba Winnipeg Jets, ki je zmagala s 6:4. Nezaustavljivo oviro Kraljem je predstavljal gostujoči vratar Connor Hellebuyck, ki je zbral 39 obramb za Jetse, zaustavil je tudi en strel na gol Anžeta Kopitarja.

Prvi gol na tekmi je dosegel gostujoči igralec Mark Scheifele. Vendar so si po prvi tretjini kralji priigrali minimalno prednost s 3:2, v razmiku petih minut so zadeli Artur Kalijev, Blake Lizotte in Gabriel Vilardi. Nato je sledil mrk domačih. Adam Lowry je znižal na 2:3, Pierre-Luc Dubois pa je manj kot štiri minute pred koncem druge tretjine zadel za izenačenje 3:3. Nate Schmidt pa je nato zadel za vodstvo gostov 4:3.

Na začetku zadnje tretjine je Trevor Moore sicer zadel za izenačenje, kar pa je bil tudi zadnji gol kraljev v dvorani Crypto.com Arena. Deset minut kasneje je Axel Jonsson-Fjallby poskrbel za vodstvo 5:4 za goste, končni izid je postavil Blake Wheeler s strelom v nebranjeno mrežo. Vratar kraljev Jonathan Quick je od zgolj 18 strelov gostujočih igralcev na domači gol dovolil pet golov.

Anže Kopitar je odigral dobrih 20 minut (20:06), v tem času je enkrat streljal na gol.

Kralje naslednja tekma prav tako čaka na domačem ledu, ko bodo v noči na nedeljo gostili Toronto Maple Leafse. "Imeli smo veliko napak, vendar se je zgodilo tudi veliko dobrih stvari," je dejal pomočnik trenerja Jetsov Scott Arniel: "Našli smo način in nikoli ne smete kritizirati zmage."

"Fantom sem med drugo in tretjo tretjino rekel, da smo vsi del tega, zato najdimo način, da se bomo izkopali iz te godlje, vendar pa tega nismo storili," pa je bil razočaran domači trener Todd McLellan.

Leon Draisaitl je zadel 38 sekund pred koncem tretje tretjine in Edmonton Oilerse popeljal k zmagi s 6:5 v gosteh pri Chicago Blackhawksih v dvorani United Center. Draisaitl je zmagoviti zadetek dosegel na svoj 27. rojstni dan. "To je najboljše darilo, kar sem jih kadarkoli dobil," je bil vzhičen Draisaitl.

Connor McDavid je dosegel svoj drugi 'hat-trick' v sezoni in ob tem za Oilerse dodal še asistenco. "Bilo je malo grdo, v nekaterih trenutkih lepo," je dejal McDavid: "Mislil sem, da smo nocoj le našli pot. Zagotovo je bilo divje, veliko vzponov in padcev, veliko čustev. Dobro je zmagati."

Junak tekme v Philadelphii je bil Carter Hart, vratar domače ekipe Philadelphia Flyers, ki je zbral kar 48 obramb za zmago s 4:3 proti Florida Panthersom v dvorani Wells Fargo. Panthersi so sicer vpisali rekord sezone, ko so proti vratom letalcev izstrelili 51 strelov na gol.