Andorra la Vella, 18. 03. 2023 10.53 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
STA, M.J.
4

Slovakinja Petra Vlhova je zmagovalka zadnjega slaloma za svetovni pokal alpskih smučark na finalu sezone v Soldeuu. Dosežek kariere je z drugim mestom vpisala Leona Popović iz Hrvaške, najboljša smučarka in slalomistka sezone Američanka Mikaela Shiffrin je slalomsko sezono sklenila na tretjem mestu. Slovenka Ana Bucik je odstopila v finalu.

Ana Bucik
Ana Bucik FOTO: AP

Petra Vlhova, ki je prišla do karierne 28. zmage v svetovnem pokalu, je vodila že po prvi vožnji. Prav tako je bila Leona Popović na poti do premiernih kariernih stopničk druga že na prvi progi. Končni zaostanek Hrvatice je znašal 43 stotink sekunde. Mikaela Shiffrin je zaostala 86 stotink sekunde na tretjem mestu. Američanka je bila po prvi vožnji četrta. Ana Bucik je po prvi vožnji imela šesto izhodišče, v finalu pa se ji je pripetila klasična napaka, ko je zajela količek in je ostala brez uvrstitve. Novogoričanka je sezono končala na osmem mestu v slalomskem seštevku,, v minuli sezoni je bila šesta.

Spored finala sezone v Andori se bo končal v nedeljo z moškim slalomom, ki bo minil brez slovenskega predstavnika, in ženskim veleslalomom, na katerem bo nastopila Ana Bucik kot 14. veleslalomistka sezone.